Valjevci probili bunker

Budućnost КrušikŠapine 1:0 (0:0)

(Slavković (autogol) 93. minut)

Makar do nedelje fudbaleri Budućnost Krušika biće lideri Srpsle lige Zapad. Imali su Valjevci naspram sebe bunker ekipe iz Braničeva, mučili se da postignu gol, ali je u nadoknadi gostujući tim kažnjen za destrukciju igre i krađu vremena, uz obilatu pomoć sudije Ivana Nikitovića iz Čačka. Erupcija oduševljenja publike, koja je i pored lošeg vremena došla da podrži momke trenera Nikolića, govori da je sportsko Valjevo željno makar prvoligaškog fudbala.

Tokom celog meča domaćin je dominirao, stvarao šanse, ali nedostajalo je koncentracije u završnici. Najpre je udarac Pavlovića sa distance u 12. minutu u korner skrenuo Mišić, nešto kasnije Кosić prošao i čuvara mreže, ali se na gol liniji isprečio Marković, a u samom finišu posle kornera Gentić je bio zamalo neprecizan.

U nastavku prava opsada gola gostiju, Mišić je dobro reagovao posle udaraca Ilića u 52. i Spasenovića iz slobodnog udarca u 80,, da bi puleni Andrije Frleža jedini put zapretili u 55. minutu preko Lepojevića.

Dramatičnu završnicu obeležili su promašaji Кneževića i Sofronića iz izglednih pozicija, a kada se činilo da je remi konačan ishod lopta se posle jedne dubinske lopte odbila od Slavkovića u mrežu za erupciju oduševljenja na stadionu „Кrušik“.

Utisak je da je sudija Nikitović u dva navrata mogao da dosudi penal za domaćina, oba puta je u kaznenom prostoru Šapina nepropisno zaustavljen Knežević, u 7. minutu od strane Mastila, a u 88., nakon promašaja sa šest, sedam metara, prosto ga je pokosio Živanović. Nakon te situacije Knežević je morao da napusti igru zbog povrede.

Stadion: „Кrušik“, Gledalaca: 500. Sudija: Ivan Nikitović (Čačak) 5. Žuti kartoni: Кosić, Gentić, Pavlović, Sofronić, Dragojlović (Budućnost Кrušik), Mišić, Sremčević, Lepojević (Šapine). Crveni karton: Ferlež (trener Šapina) u 94. minutu.

Budućnost Кrušik: Bogosavljević 7, Кosić 6,5 (od 74. Đorđević -), Spasenović 7,5, Soldatović 7, Gentić 7,5, Stevanović 7, Ristić 7 (od 58. Popović 7), Кnežević 7,5 (od 89. Radović -), Ilić 7,5, Pavlović 7, Sofronić 7.

Šapine: Mišić 7, Marković 6,5, Rakić 6, Jovanović 6 (od 72. Banjac -), Sremčević 6,5, Slavković 6,5, Mastilo 6, Živanović 6, Milovanović 6 (od 79. Vukanović -), Lepojević 6,5, Pantić 6 (od 90. Ognjanović -).

Igrač utakmice: Zoran Knežević (Budućnost Кrušik)

-

Đokić: Uradili smo veliku stvar

Pobeda protiv Igokee donela je, makar na dan ili dva, veliko olakšanje u tabor Metalca. Nije to bila košarkaška utakmica za pamćenje, o čemu govore i procenti šuta oba tima koji su bili ispod 40%, ali se pamte bodovi, a oni su u sredu uveče pripali valjevskom timu. Trener Vladimir Đokić je nakon susreta, očekivano, bio veoma zadovoljan.

Što pre do opstanka

Utakmicom protiv doskorašnjeg člana elite i učesnika evro kupova Vrbasa rukometaši Metalca započeće drugi deo prvenstva u Super B ligi. Tro i po mesečna pauza donela je i promene u igračkom kadru, Dušan Andrejević je pojačao Slogu iz Požege a Marko Ranković svoj matični Šamot, ali je sastav osnažen sa dva proverena beka, Dušanom Nenadićem iz lazarevačke Kolubare i Markom Pantelićem iz Partizana. U polusezoni stigla je i nova uprava, sa ambicijama da se najpre očuva status, a zatim, u narednom šampionatu pokuša i nešto više, a u Metalcu susret sa snažnom Vrbašanima, vide kao jedan od ključnih za opstanak u ligi.

Valjevke "otkinule" bod lideru

Valjevo - Jedinstvo (Užice) 2:3 (25:22, 23:25, 25:22, 17:25, 5:15) Lider prvoligaškog karavana užičko Jedinstvo bilo je blizu prvog poraza u sezoni. Na debiju novog trenera Stevana Ljubičića, i igračkih pojačanja Tamare Kmezić i Anđele Stojković, ekipa Valjeva je pružila snažan otpor višestrukom prvaku države, a za više od boda nedostajalo je kvaliteta, ali i uigranosti. U svakom slučaju, partija koju su Valjevke pružile hrabri i nagoveštava da bi opstanak u ligi mogao da bude obezbeđen bez većih problema.