Trostruka pobeda

Od petka do nedelje valjevski rukometni klubovi zabeležili su tri pobede. Rukometaši ORK Metalca savladali su u veoma važnom meču što se opstanka u ligi tiče Studentski grad iz Beograda sa 22:16 (11:7), dok su rukometašice Metalca 2015 u samo tri dana dva puta trijumfovale u prestonici. Protiv Beograda je bilo 32:27 (14:14), a protiv Grand Zvezde u odloženom meču čak 39:25 (21:12).

Bez većih problema ORK Metalac savladao je Studentski grad, a pobeda je mogla biti i ubedljivija. Najefikasniji su bili Dejan Milinković sa 7, Miloš Vujić sa 5 i Ivan Radojčić sa 4 gola. Goste je predvodio Stefanović sa 4 pogotka.

Metalac 2015 beži sa začelja tabele zahvaljujući dve vredne pobede zabeležene na gostovanjima. Imresivna na oba susreta bila je Jovana Cvetković, koja je postigla čak 33 gola (19+14), a istakla se još i Mirjana Obrenović sa 16 pogotaka (6+10).

U sledećem kolu ORK Metalac gostuje PKB-u u Beogradu, dok Metalac 2015 dočekuje ORK Beograd.

-

Mirne mreže na Pećini

Budućnost Krušik - Provo 0:0 Drugoplasirani tim srpskoligaškog "Zapada" i lider Zone "Drina" odigrali su tvrd meč bez mnogo prlika. Golova je ipak moglo da bude, ali ni jedni ni drugi nisu uspeli da realizuju jedanaesterac. Najpre je Jankovićev šut sa penaltika u 32. minutu odbranio golman gostiju Petrović, da bi dekoncentraciju pokazao i Đokić, koji je u 58. minutu sa "kreča" šutirao pored gola. Najstrožoj kazni za domaćina prethodio je prekršaj nad Popovićem, dok je na suprotnoj strani u kaznenom prostoru srušen Nedeljković.

Poraz na startu

Fleš Bečej - Smederevo 2:8 ( 0:2 ) Strelci: 0:1 Cvetanović u 8. minutu, 0:2 Đorđević u 15 minutu, 0:3 Đorđević u 25. minutu, 0:4 Sabljić u 26. minutu, 0:5 Stojković u 27. minutu, 0:6 Virijević u 31 minutu, 1:6 Stepanović u 32. minutu, 1:7 Cvetanović u 33. minutu, 1:8 Virijević u 36. minutu (kazneni udarac), 2:8 Tojčić u 37. minutu.

Uroš i Sonja na tronu

Uroš Kutešić iz užičke Mladosti i Sonja Stolić, atletičarka Leposavića, pobednici su 17. Svetosavske trke, koja je na ulicama Valjeva okupila preko 300 takmičara svih uzrasta.