Fudbal - Okružna liga Kolubara

-

Kobna poslednja četvrtina

Partizan NIS - Metalac Farmakom 81:70 (27:22, 20:21, 11:11, 23:16) U malom srpskom derbiju, odigranom u 14. kolu ABA lige, Partizan je u "Pioniru" savladao Metalac, revanširao se Valjevcima za poraz u prvom delu i obezbedio bolji međusobni skor, što bi moglo da ima značaja u borbi za opstanak. Ekipa Vladimira Đokića je bila u igri do poslednje četvrtine, kada se, po već viđenom scenariju sa nekih prethodnih gostovanja napadačka igra potpuno raspala i poraz je bio neminovan.

Đokić: Nisam ucenjivao!

Vest koju su objavili pojedini mediji, da je trener Metalca Vladimir Đokić postavio ultimatum klupskim čelnicima tražeći sve zaostale sarade do srede 16. marta, za kada je zakazano okupljanje igrača nakon desetodnevne pauze, kako to obično biva uzburkala je sportsku javnost, ne samo u Valjevu. Ipak, kako smo saznali u telefonskom razgovoru sa trenerom Metalca nikakvog ucenjivanja nije bilo!

Sloga osvojila "Krušik"

Budućnost Krušik – Sloga (P) 0:1 (0:1) (Danilović 20. minut) Sloga iz Požege je dobila derbi na "Krušiku" i ostavila Budućnost Krušik na dnu srskoligaške tabele. Prvoligaške ambicije Valjevaca srušile su se kao kula od karata nakon samo pet kola, teoretski ništa niije izgubljeno, ali samo četiri osvojena boda govore sami za sebe. Ruku na srce, nisu fudbaleri Budućnost Krušika protiv snažnih Požežana imali ni sreće, primili su gol iz prvog pokušaja gostiju, a sami nisu uspevali da pogode ni niz stopostotnih šansi. Ipak, kada se takve situacije ponavljaju iz meča u meč, nedostatak sreće ne može biti jedino objašnjenje.