Trijumf u Obrenovcu

Pioniri odbojkaškog kluba VA 014 Gorenje osvojili su prvo mesto na tradicionalnom turniru u Obrenovcu. Valjevci su u finalu pobedili Železničar iz Beograda sa 3:1 u setovima, a koliko su bili dominantni govori i podatak da im je izgubljeni set u finalu jedini na turniru. Za najboljeg igrača turnira proglašen je Miloš Marković, dok je zvanje najboljeg tehničara poneo Bojan Jevtović.

Ekipa VA 014 Gorenja je u grupi sa po 2:0 savladala Obrenovac, Crnjanski i Rodu, dok je u finalu istim rezultatom pobeđen beogradski As.

Ekipu su predvodili treneri Mirko Ristović i Đorđe Petrović.

-

Od Futoga samo bod

U utakmici punoj preokreta i pravom odbojkaškom maratonu koji je trajao skoro dva i po sata, ekipa Futoga uspela je da, u 2. kolu Prve lige, savlada ekipu Valjeva u Hali sportova sa 3:2 (20:25, 25:16, 25:19, 25:27, 16:14). Valjevke su povele, a zatim su lako gošćama prepustile drugi i treći set. U četvrtom su preokretom izborile taj - brejk, da bi u odlučujućem setu propustile veliku priliku da ipak osvoje dva boda.

Potop u Zadru

Zadar - Metalac Farmakom 88:72 (23:11, 26:20, 20:18, 19:23) Lako je valjevski brod potonuo u zadarskoj luci. Oslabljeni Metalac bio je lak zalogaj za šuterski raspoloženog domaćina, koji je meč rešio već u prvoj četvrtini. Bez Rakićevića i Bakića Valjevci su uspeli da dobiju poslednju četvrtinu, ali je to premalo čak i da se popravi utisak nakon jedne od naslabijih partija u sezoni.

VŠK siguran protiv Požege

U drugom kolu Prve lige Srbije u šahu druga pobeda VŠK "Sveti Nikolaj". Valjevci su bili sigurniji nego na otvaranju takmičenja i porazili ekipu Požege sa 4,4:1,5.