Trijumf u Obrenovcu

Pioniri odbojkaškog kluba VA 014 Gorenje osvojili su prvo mesto na tradicionalnom turniru u Obrenovcu. Valjevci su u finalu pobedili Železničar iz Beograda sa 3:1 u setovima, a koliko su bili dominantni govori i podatak da im je izgubljeni set u finalu jedini na turniru. Za najboljeg igrača turnira proglašen je Miloš Marković, dok je zvanje najboljeg tehničara poneo Bojan Jevtović.

Ekipa VA 014 Gorenja je u grupi sa po 2:0 savladala Obrenovac, Crnjanski i Rodu, dok je u finalu istim rezultatom pobeđen beogradski As.

Ekipu su predvodili treneri Mirko Ristović i Đorđe Petrović.

-

Pobeda u Smederevu

Smederevo - Metalac 82:89 (23:24, 21:13, 17:22, 21:30) Četvrtu pobedu u nizu košarkaši Metalca ostvarili su u Smederevu. Očekivali su Valjevci težak meč, tako je i bilo, pa je pobeda obezbeđena tek u poslednjoj četvrtini. Metalac je došao do 11 pobede, uz deset poraza, dok Smederevo ima skor 2/19.

Ispušteni bodovi

Fleš Bečej- Deus (Sremska Mitrovica) 1:2 (1:0) Strelci: 1:0 Kosta Marković u 14. minutu, 1:1 Pavlović u 22. minutu, 1:2 Živanović u 40. minutu. Iako su pružili dobru partiju u duelu sa ekipom koja u svojiim redovima ima nekoliko reprezentativaca Srbije, Valjevci nisu uspeli da upišu prve bodove u debitantskoj sezoni u najjačem rangu. Ipak, nakon dva ubedljiva poraza, ovaj meč je pokazao da je Fleš Bečej u usponu forme i da se mogu očekivati bolji rezultat.

Poraz u Lazarevcu

Kolubara - ORK Metalac 24:23 (13:8) Iako je nastup u ovoj sezoni bio doveden u pitanje, iako nisu istčali na parket u meču prvog kola, u kom je trebalo da ugoste pančevački Dinamo, valjevski rukometaši ipak su počeli takmičenje u Super B ligi i malo je nedostajalo da sa gostovanja u Lazarevcu donesu makar bod. Ipak, bivši šampion države, koji i sam preživljava teške dane, uspeo je da zabeleži minimalnu pobedu.