Trijumf u Obrenovcu

Pioniri odbojkaškog kluba VA 014 Gorenje osvojili su prvo mesto na tradicionalnom turniru u Obrenovcu. Valjevci su u finalu pobedili Železničar iz Beograda sa 3:1 u setovima, a koliko su bili dominantni govori i podatak da im je izgubljeni set u finalu jedini na turniru. Za najboljeg igrača turnira proglašen je Miloš Marković, dok je zvanje najboljeg tehničara poneo Bojan Jevtović.

Ekipa VA 014 Gorenja je u grupi sa po 2:0 savladala Obrenovac, Crnjanski i Rodu, dok je u finalu istim rezultatom pobeđen beogradski As.

Ekipu su predvodili treneri Mirko Ristović i Đorđe Petrović.

-

Užičani idu dalje

Budućnost Krušik - Sloboda (Užice) 0:2 (0:0) (Rašković 59. penal, Borčić 72. minut) Nisu uspeli pioniri Budućnost Krušika da nastave takmičenje u plej ofu šampionata Srbije. Imali su Valjevci povoljnih 1:1 iz prvog meča u gostima, ali su, nakon izjednačenog prvog poluvremena, u nastavku grubim greškama pomogli ekipi Slobode da izbori plasman u narednu rundu.

Valjevkama izmakli bodovi

Metalac 2015 - Petrovac 26:27 (12:13) Nisu uspele valjevske rukometašice da dođu do bodova protiv ekipe Petrovca, iako su dva minuta pre kraja imale dva gola viška. Ipak, nakon nepotrebnog prigovora sudijama, Aksentijevićeva je isključena, pa je iskusniji sastav iz Petrovca na Mlavi uspeo da napravi preokret i osvoji dva boda.

Prvi poraz

Budućnost Krušik - Mačva 0:1 (0:1) (Milinković u 44. minutu) U derbiju Srpske lige Zapad Mačva je u Valjevu sa 1:0 pobedila Budućnost Krušik i skinula Valjevce sa liderske pozicije, Od svega je na stadionu "Krušik" u subotu najmanje bilo fudbala. Šapčani su totalnom destrukcijim igre uspeli da ostvare cilj, a imali su i naklonost sudije Pavla Ilića iz Kragujevca koji je imao potpuno neujednačen kriterijum. Sve u svemu, derbi je razočarao oko 600 gledalaca u Valjevu, a borba za jesenju tirulu biže rešena u poslednja tri kola.