Radnički ušao u Prvu Srpsku!

Pobedom u 3. kolu mini lige protiv Morave iz Zablaća kod Čačka 93:76 košarkaši Radničkog izborili su plasman u Prvu regionalnu ligu, popularnu Prvu Srpsku. Valjevcima je na ruku išao i poraz Ivanjice od Loznice, pa su bez obzira na rezultat poslednjeg kola, u kom gostuju Ivanjici, izborili plasman u viši rang, koji im je prošle sezone izmakao u poslednjem kolu.

Nakon izjendnačenog prvog poluvremena, Radnički je furioznom igrom u trećoj četvrtini, koju je dobio sa 27:12, obezbedio zlata vredan trijumf. U poslednjoj četvrtini narandžasto - plavi su rutinski održavali prednost, a šansu su dobili i momci sa manjom minutažom.

Najefikasniji u Radničkom bili su Jakovljević sa 27, Spajić sa 20 i Vuković sa 16 poena, dok su kod Morave odskočili Zimonjić sa 19 i Radisavljević sa 17 poena.

-

"Trojka" na Petom puku

Radnički Gorenje – Borac 3:0 (1:0) (Đurić 34. penal, Tomić 47., S. Đukić 84. minut) U duelu sa kvalitetnom ekipom iz Lešnice Radnički je prikazao jednu od najboljih igrara ove jeseni i pobedom se oprostio od najverinijih navijača. Gosti su igrali otvoreno, ali su narandžasto - plavi bili efikasni, pa su tri lopte završile iza leđa gostujućeg golmana Antonića.

Derbi za kraj jeseni

Starim komšijskim derbijem, duelom sa lajkovačkim Železničarom, fudbaleri Budućnost Krušika 2014 okončaće jesenji deo šampionata. Meč, koji na stadionu Krušik u subotu počinje u 13 sati, nosi zvanje derbija i zbog pozicija na tabeli, jer su Lajkovčani drugi, a Valjevci treći, doduše sa popriličnim zaostatkom, od devet, odnosno deset bodova u odnosu na prvoplasiranu Loznicu. Ipak, preduslov da se zaostatak smanji, uz eventualni kiks Lozničana u Ljubiću biće dobar rezultat u derbiju, a fudbaleri Budućnost Krušika 2014 žele da na najlepši način završe prvi deo prvenstva, uz napomenu da put do pobede neće biti nimalo lak.

Nula na startu

Budućnost Krušik 2014 - Jošanica 0:0 Valjevo, stadion "Krušik". Gledalaca: 400. Sudija: Nebojša Despotović (Lipnički Šor). Žuti kartoni: Đermanović, Baljak (Budućnost Krušik 2014), Ferizović, Izberović, Kadrić, Bejtović (Jošanica).