Radnički ušao u Prvu Srpsku!

Pobedom u 3. kolu mini lige protiv Morave iz Zablaća kod Čačka 93:76 košarkaši Radničkog izborili su plasman u Prvu regionalnu ligu, popularnu Prvu Srpsku. Valjevcima je na ruku išao i poraz Ivanjice od Loznice, pa su bez obzira na rezultat poslednjeg kola, u kom gostuju Ivanjici, izborili plasman u viši rang, koji im je prošle sezone izmakao u poslednjem kolu.

Nakon izjendnačenog prvog poluvremena, Radnički je furioznom igrom u trećoj četvrtini, koju je dobio sa 27:12, obezbedio zlata vredan trijumf. U poslednjoj četvrtini narandžasto - plavi su rutinski održavali prednost, a šansu su dobili i momci sa manjom minutažom.

Najefikasniji u Radničkom bili su Jakovljević sa 27, Spajić sa 20 i Vuković sa 16 poena, dok su kod Morave odskočili Zimonjić sa 19 i Radisavljević sa 17 poena.

-

Rampa za Metalac?

Iako je rukovodstvo KK Metalac, na pres konferenciji održanoj pre dvadesetak dana, najavilo da, iako plasman nije izborio na terenu, valjevski klub ima šanse da nastupi u ABA ligi, saopštenje koje se danas pojavilo na sajtu regionalnog takmičenja te navode praktično demantuje.

Vitamini dižu formu

Teško ide jadranski put Metalca. Minus 30 u Novom Mestu bez dileme govore da Valjevci moraju pronaći dodatni kvalitet da ne bi "igrali samo jedno leto" u probranom društvu regionalnih ligaša, a kako je selekcija tima trenutno okončana, jasno je da se kvalitativni pomak mora napraviti na planu igre, želje i borbenosti. Takva su i razmišljanja plejmejkera Marka Ljubičića i trenera Vladimira Đokića pred gostovanje Cedeviti u Zagrebu (nedelja, 19 časova), gde će protivnik biti evroligaški sastav, prepun aktuelnih i potencijalnih reprezentativaca Hrvatske, uz dva igrača iz BiH.

Prvi superligaški bod

Valjevo Gorenje – Šabac 7:7 (2:1,0:0,0:3,5:3) Prvi bod u Superligi, ne računajući pobedu protiv Starog Grada prenetu iz ligaškog takmičenja, vaterpolisti Valjevo Gorenja osvojili su protiv učesnika regionalne lige. Nakon tvrde prve dve četvrtine, Šapčani su u trećoj dominirali i bili na pragu pobede. Ipak, borbeni Valjevci su odigrali odličnu poslednju deonicu i "iščupali" bod.