Radnički ušao u Prvu Srpsku!

Pobedom u 3. kolu mini lige protiv Morave iz Zablaća kod Čačka 93:76 košarkaši Radničkog izborili su plasman u Prvu regionalnu ligu, popularnu Prvu Srpsku. Valjevcima je na ruku išao i poraz Ivanjice od Loznice, pa su bez obzira na rezultat poslednjeg kola, u kom gostuju Ivanjici, izborili plasman u viši rang, koji im je prošle sezone izmakao u poslednjem kolu.

Nakon izjendnačenog prvog poluvremena, Radnički je furioznom igrom u trećoj četvrtini, koju je dobio sa 27:12, obezbedio zlata vredan trijumf. U poslednjoj četvrtini narandžasto - plavi su rutinski održavali prednost, a šansu su dobili i momci sa manjom minutažom.

Najefikasniji u Radničkom bili su Jakovljević sa 27, Spajić sa 20 i Vuković sa 16 poena, dok su kod Morave odskočili Zimonjić sa 19 i Radisavljević sa 17 poena.

-

Dinamik veliki favorit

Sa četvoricom seniora i šestoricom juniora valjevski Metalac počinje "Odiseju" pod imenom Košarkaška liga Srbije, susretom sa jednim od favorita lige, beogradskim Dinamikom. Roster Valjevaca sigirno će biti znatno jači za drugo kolo i meč sa Konstantinom već narednog petka, ali će, sem dvojice Đukanovića, Vasića i Dujkovića, protiv ekipe Miroslava Nikolića zaigrati juniori, predvođeni Šarencem, koji bi ove sezone trebalo da dobije prvu ozbiljniju šansu u seniorskoj košarci. Sve sem ubedljive pobede domaćina, bilo bi pri ovom odnosu snaga veliko iznenađenje, ali Valjevci imaju svoje ideje i ciljeve.

Peti trijumf u nizu

Pobeda (Beloševac) - Budućnost Krušik 0:2 (0:1) Sigurnom partijom u kragujevačkom predgrađu srpskoligaš iz Valjeva nastavio je pobednički niz. Iako bez nekoliko standardnih prvotimaca četa trenera Nikolića pokazala je da je u ovom trenutku mnogo kvalitetniji tim od "davljenika" iz Beloševca i uspela da dođe do petog uzastopnog trijumfa, čime je potvđeno zvanje najuspešnijeg tima prolećnog dela prvenstva.

Đokić: Bili smo agresivni

Iako nisu blistali, košarkaši Metalca pobedili su Levski u Sofiji. Novi trijumf obezbeđen je u poslednjoj četvrtini, a do tada je viđen izjednačen meč, u kom je "fenjeraš" ABA lige bio potpuno ravnopravan rival Valjevcima. Trener Metalca Vladimir Đokić posle meča je istakao da je presudila agresivnost njegovog sastava.