Radnički ušao u Prvu Srpsku!

Pobedom u 3. kolu mini lige protiv Morave iz Zablaća kod Čačka 93:76 košarkaši Radničkog izborili su plasman u Prvu regionalnu ligu, popularnu Prvu Srpsku. Valjevcima je na ruku išao i poraz Ivanjice od Loznice, pa su bez obzira na rezultat poslednjeg kola, u kom gostuju Ivanjici, izborili plasman u viši rang, koji im je prošle sezone izmakao u poslednjem kolu.

Nakon izjendnačenog prvog poluvremena, Radnički je furioznom igrom u trećoj četvrtini, koju je dobio sa 27:12, obezbedio zlata vredan trijumf. U poslednjoj četvrtini narandžasto - plavi su rutinski održavali prednost, a šansu su dobili i momci sa manjom minutažom.

Najefikasniji u Radničkom bili su Jakovljević sa 27, Spajić sa 20 i Vuković sa 16 poena, dok su kod Morave odskočili Zimonjić sa 19 i Radisavljević sa 17 poena.

-

Borba za "Žućkovu levicu"

Košarkaši Metalca u sredu su otputovali u Niš gde će se od četvrtka do nedelje održati finalni turnir Kupa Radivoja Koraća. Trofej brani Crvena Zvezda, a za "Žućkovu levicu" boriće se još i preostali ABA ligaši Partizan, Metalac i Mega Leks, tri prvoplasirana tima na polusezoni KLS-a FMP, Konstantin i Vojvodina, kao i pobednik Kupa Srbije Vršac.

Lider na mišiće

Stari Grad - Valjevo 10:9 (2:5, 3:1, 2:2, 3:1) Bili su vaterpolisti Valjeva na korak od pobede koja bi im širom otvorila vrata Supelrige, ali je Stari Grad ipak dobio derbi 8. kola Prve A lige i ostao usamljen na čelu tabele. Otpor žilavih gostiju slomljen je tek u poslednjoj četvrtini, kada je ekipa Valjeva ostala bez trojice važnih igrača, koji su zaradili po tri isključenja.

Đokić preuzeo Vršac

Valjevski košarkaški trener i doskorašnji šef struke Metalca Vladimir Đokić, novi je trener KLS ligaša Vršca, saopšteno je na sajtu kluba. Vršac će Đokiću biti peti klub u karijeri, a prethodno je trenirao valjevski Gimnazijalac, Mašinac iz Kraljeva, Slobodu iz Užica i Metalac. Bio je selektor kadetske i mlade reprezentacije Srbije, a sa mladom je osvojio zlatnu medalju na EP u Italiji.