Sa tri boda u derbi

Budućnost Krušik - Mihajlovac 1934 1:0 (0:0)

(Rašević 66. minut penal)

Prvu pobedu u prolećnom delu prvenstva na domaćem terenu fudbaleri valjevskog trećeligaša ostvarili su uz ofanzivnu igru i pregršt propuštenih šansi protiv defanzivno orjentisanog rivala. Ipak, pogodak Raševića sa bele tačke bio je dovoljan da se bodovni saldo izjenači sa kragujevačkim Radničkim pred derbi šampionata. Kragujevčani su odigrai 0:0 u gostima protiv Zlatibora.

Teško je nabrojati sve šanse koje su Valjevci propustili u meču sa mladom ekipom Mihajlovca. Bezbroj nepreciznih šuteva i situacija u kojima je falila koncentracija u završnici videli su domaći navijači, ali ih je obradovao Rašević u 66. minutu. Kapiten i najbolji strelac Budućnost Krušika postigao je svoj osmi gol u prvenstvu sa "kreća", iako je golman Dobrić pročitao stranu na koju će šutirati. Prethodno je Stojković u kaznenom prostoru posle šuta faulirao rezervistu Sofronića, čijim je ulaskom napad Valjevaca postao nešto ubojitiji. I posle vodećeg gola domaćin je dominirao ali nije makar još jednim pogotkom uspeo da overi pobedu.

Sudija Kurlagić iz Užica moga je da pokaže na belu tačku u još dve situacije. U 43. minutu kada je lopta posle šuta Ristića pogodila u ruku Lukića i u 74. minutu, kada je na petercu oboren Sofronić.

Gosti su pokušavali da zaprete iz kontranapada, ali su imali samo jednu ozbiljniju priliku, u 12. minutu, kada Lukić nije dobro reagovao na odlično proigravanje Stojanovića.

Budućnost Krušik je meč odigrao bez Jankovića, Soldatovića, Gentića i Kosića koji su izostali zbog parnih kartona.

Valjevo, stadion "Krušik". Gledalaca: 400. Sudija: Milan Kurlagić (Užice) 6,5. Žuti kartoni: Bogosavljević, Ristić, Rašević (Budućnost Krušik), Stojković, Arsenijević, Milovanović (Mihajlovac 1934).

Budućnost Krušik: Bogosavljević -, Đorđević 7, Spasenović 7, Prijović 7, Stevanović 7,5, Ristić 7,5 (Radović -), Pavlović 7,5, Knežević 7, Ilić 7,5, Rašević 7,5, Popović 6,5 (Sofronić 7).

Mihajlovac 1934: Dobrić 7,5, Cvetković 6 (A. Lukić -), Marinković 6,5, Krnjajić 6, Stojković 6, Nikoličić 6 (Bogdanović -), Arsenijević 6, Đorđević 6 (Milovanović 6), M. Lukić 6, Stojanović 7, Redžić 6,5.

Igrač utakmice: Ilić (Budućnost Krušik)

-

Ko je Sem Muldrou? (VIDEO)

Na zvaničnoj pres konferenciji pred start ABA lige trener Metalca Vladimir Đokić je potvrdio da će od nedelje novi igrač valjevskog kluba biti amerikanac Sem Muldrou (Sam Muldrow), krilni centar visok 205 cm, koji je prošle sezone nastupao u Ukrajini.

VA 014 na korak do cilja, porazi devojaka

Pobedom protiv Napretka 037 u Kruševcu (3:0), odbojkaši VA 014 Gorenja približili su se na pobedu od plasmana u Superligu. Za razliku od muških kolega, odbojkašice Valjeva i Srbijanke 014 su u ovom kolu. pretrpele poraze, Valjevo je izgubilo od Rode u Beogradu (3:0), dok je lider Prve B lige posle maratona poražen u Čajetini od Zlatibora (3:2).