Sa tri boda u derbi

Budućnost Krušik - Mihajlovac 1934 1:0 (0:0)

(Rašević 66. minut penal)

Prvu pobedu u prolećnom delu prvenstva na domaćem terenu fudbaleri valjevskog trećeligaša ostvarili su uz ofanzivnu igru i pregršt propuštenih šansi protiv defanzivno orjentisanog rivala. Ipak, pogodak Raševića sa bele tačke bio je dovoljan da se bodovni saldo izjenači sa kragujevačkim Radničkim pred derbi šampionata. Kragujevčani su odigrai 0:0 u gostima protiv Zlatibora.

Teško je nabrojati sve šanse koje su Valjevci propustili u meču sa mladom ekipom Mihajlovca. Bezbroj nepreciznih šuteva i situacija u kojima je falila koncentracija u završnici videli su domaći navijači, ali ih je obradovao Rašević u 66. minutu. Kapiten i najbolji strelac Budućnost Krušika postigao je svoj osmi gol u prvenstvu sa "kreća", iako je golman Dobrić pročitao stranu na koju će šutirati. Prethodno je Stojković u kaznenom prostoru posle šuta faulirao rezervistu Sofronića, čijim je ulaskom napad Valjevaca postao nešto ubojitiji. I posle vodećeg gola domaćin je dominirao ali nije makar još jednim pogotkom uspeo da overi pobedu.

Sudija Kurlagić iz Užica moga je da pokaže na belu tačku u još dve situacije. U 43. minutu kada je lopta posle šuta Ristića pogodila u ruku Lukića i u 74. minutu, kada je na petercu oboren Sofronić.

Gosti su pokušavali da zaprete iz kontranapada, ali su imali samo jednu ozbiljniju priliku, u 12. minutu, kada Lukić nije dobro reagovao na odlično proigravanje Stojanovića.

Budućnost Krušik je meč odigrao bez Jankovića, Soldatovića, Gentića i Kosića koji su izostali zbog parnih kartona.

Valjevo, stadion "Krušik". Gledalaca: 400. Sudija: Milan Kurlagić (Užice) 6,5. Žuti kartoni: Bogosavljević, Ristić, Rašević (Budućnost Krušik), Stojković, Arsenijević, Milovanović (Mihajlovac 1934).

Budućnost Krušik: Bogosavljević -, Đorđević 7, Spasenović 7, Prijović 7, Stevanović 7,5, Ristić 7,5 (Radović -), Pavlović 7,5, Knežević 7, Ilić 7,5, Rašević 7,5, Popović 6,5 (Sofronić 7).

Mihajlovac 1934: Dobrić 7,5, Cvetković 6 (A. Lukić -), Marinković 6,5, Krnjajić 6, Stojković 6, Nikoličić 6 (Bogdanović -), Arsenijević 6, Đorđević 6 (Milovanović 6), M. Lukić 6, Stojanović 7, Redžić 6,5.

Igrač utakmice: Ilić (Budućnost Krušik)