Vukovi prekinuli seriju

MetalacBeovuk 72 74:79 (16:14, 21:21, 14:14, 23:20)

U meču koji bi se najbolje mogao opistati kao haotičan, čemu su u dobroj meri kumovale sudije Vojinović, Pecelj i Sedlar, Beograđani su prekinuli seriju pobeda Metalca. Uz odbranu često i preko ivice faula, Beovuk je u drugom poluvremenu uspostavio kontrolu utakmice i u završnici uspeo da odbije sve naopade Metalca, koji je ovaj meč odigrao ispod nivoa prethodnih. Beovuk je došao do 12. pobede u sezoni, dok Metalac ima trijumf manje.

Za razliku od nekih prethodnih mečeva Valjevci su nešto bolje startovali i u osmom minutu poenima Dujkovića stigli do sedam poena prednosti, 16:9. Ipak, „crne minute“ u napadu ekipe Mihaila Počeka gosti su iskoristili i brzo stigli do poravnanja, 16:16. Raspoloženom Brani Đukanoviću suprostavili su se Fundić i Pejić, a brzopleta i nerezonska rešenja bili su sastavni deo igre oba tima do kraja prvog poluvremena.

U nastavku duela Beograđani su agresivnom odbranom u potpunosti uspeli da nametnu svoj ritam, a Vučićević i Dragović su bili raspoloženi u šutu za tri poena, pa su „vukovi“ na kraju trećeg kvartala imali i osam poena prednosti, 51:59. Pokušavali su Valjevci prodorima Brane Đukanovića i Vasića i poenima Dujkovića ispod samog koša da uhvate priključak, ali svaki put je usledio odgovor gostiju. U tri navrata na samom kraju puleni Mihaila Počeka su prišli na tri poena zaostatka, međutim nije bilo snage za potpuni preokret.

Meč je obeležila i novosadska sudijska trojka koja je u nekoliko navrata izazvala negodovanje domaće publike direktnim odlukama na štetu Metalca.

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 500, Sudije: Vojinović, Pecelj, Sedlar (svi iz Novog Sada).

Metalac: Radivojević 6, Jelić, Janković 6, Šarenac, Đ. Đukanović 3 (7sk), B. Đukanović 25, Vasić 13 (8as), Milutinović, Dujković 19, Dimitrijević, Ostojić 2, Hukić.

Beovuk 72: Maksimović 7, Dragović 18, Jevđenić 2, Pejić 11, Vučićević 15, Mitrović, Fundić 12 (12sk), Nerandžić, Zekavičić 14, Jeremić.

Komplatnu statistiku pogledajte OVDE

U narednom kolu, već u sredu, Metalac dočekuje Mladost iz Zemuna

-

Pun pogodak Radničkog

Ovaj vikend bio je veoma uspešan za dve najstarije selekcije FK Radnički. Seniori su u subotu savladali Rađevac iz Krupnja sa 2:0 i ostali u vrhu dabele, dok su omladinci u nedelju upisali prvi trijumf u sezoni, iznenadivši novosadsku Vojvodinu - 1:0.

"Oklopnici" zaustavili Valjevce

Smederevo 1924 - Budućnost Krušik 2:0 (Marjanović 3. penal, Vasić 66. minut) Korak unazad u borbi u viši rang fudbaleri Budućnost Krušika napravili su u Smederevu. Još jednom su Valjevci ispoljili velike slabosti u fazi napada, pogotovo kada je u pitanju realizacija, što je domaćin umeo da kazni. Ruku na srce, prvi pogodak Smedereva pao je iz krajnje sumnjivog jedanaesterca.

Radnički u eliti!

Omladinci Radničkog sa Petog puka plasirali su se u Omladinsku ligu Srbije! Mečeve sa vršnjacima iz Crvene zvezde, Partizana, Rada, Čukaričkog i ostalih superligaša mladići iz Valjeva obezbedili su pošto su u dvomeču bili bolji od Sloge iz Kraljeva. Nakon pobede u prvom meču kod kuće od 2:0, Radnički je u revanšu poražen sa 1:0, ali je to bilo dovoljno za konačni trijumf.