Poraz u Nišu

Nais - Valjevo Gorenje 13:12 (2:3, 4:1, 3:3, 4:5)

Treći poraz u sezoni valjevski vaterpolisti doživeli su u Nišu, pa će u poslednjem kolu, u direktnom duelu sa ekipom Banjice, odlučivati ko će se plasirati u Superligu. U neizvesnom meču nijanse su odlučivale, ali su tri boda ipak ostala u Nišu.

Strelci za Valjevo Gorenje: Rackov 4, Stanić 2, N. Radulović, O. Radulović, Malović i Đorđević po 1 gol.

U poslednje kolo Banjica i Stari Grad ulaze sa po 28 bodova, Valjevo ima 26, a Zemun 25 bodova. Sastaće se Banjica - Valjevo Gorenje, Zemun - Nais, Stari Grad - Dunav i Beograd - Taš. Valjevo Gorenju je neophodna pobeda sa plasman u Superligu.

-

Napredak prekinuo seriju

Napredak - Metalac 35:25 (18:13) Stali su rukometaši Metalca u Kruševcu. Posle četiri vezane pobede Valjevci su ubedljivo izgubili od snažnog sastava Napretka, koji gaji superligaške ambicije. Možda i ključnu razliku Kruševljani su napravili u poslednjih sedam minuta prvog poluvremena, kada su od 12:13, došli do 18:13, dok je nastavak protekao u kontroli igre i rezultata domaćina.

Valjevo i dalje neosvojivo

Metalac - Morava (Velika Plana) 32:28 (14:11) Valjevo. - Hala "15. septembar". Gledalaca: 150. Sudije: Branislav Nenadić i Darko Stefanović. Sedmerci: Metalac - , Morava 3(2) Isključenja: Metalac 12 minuta, Morava 6 minuta.

Kobna poslednja četvrtina

Partizan NIS - Metalac Farmakom 81:70 (27:22, 20:21, 11:11, 23:16) U malom srpskom derbiju, odigranom u 14. kolu ABA lige, Partizan je u "Pioniru" savladao Metalac, revanširao se Valjevcima za poraz u prvom delu i obezbedio bolji međusobni skor, što bi moglo da ima značaja u borbi za opstanak. Ekipa Vladimira Đokića je bila u igri do poslednje četvrtine, kada se, po već viđenom scenariju sa nekih prethodnih gostovanja napadačka igra potpuno raspala i poraz je bio neminovan.