Treća pobeda u nizu

MetalacSloga 95:83 (22:26, 22:15, 26:18, 25:24)

Duel starih sportskih rivala doneo je efikasnu košarku i revanš Valjevaca Slogi za poraz u prvom delu prvenstva. Dopadljiv meč rešen je u drugom poluvremenu, kada su košarkaši Metalca, slično kao protiv OKK Beograda, dali "gas" i stvorili dvocifrenu razliku, koji protivnik nije uspeo da stigne. Metalac nakon trećeg trijumfa u nizu ima skor 10/10, dok je Sloga ostala na sedam pobeda uz 13 neuspeha.

Imali su Kraljevčani u prvom delu i devet poena viška, ali je početkom treće četvrtine Vasić pokrenuo valjevski brod ka mirnoj luci. Gosti nisu imali rešenje za Marka Dujkovića, koji je još jednom dominirao pod oba obruča, pa je pitanje pobednika rešeno početkokm poslednje četvrtine. Gostima sve čestitke na borbenosti, jer nijednog trenutka nisu odustajali, ali je u Hali sportova ipak slavio u ovom trenutku bolji tim. I jedni i drugi mogu biti zadovoljni jer su svoj cilj, opstanak u ligi, već ostvarili.

Valjevo, Hala sportova. Gledalaca: 600. Sudije: Maričić, Mizdrak, Ilić.

Metalac: Radivojević 2, Jelić, Janković, Šarenac, Đ. Đukanović 9 (6 sk), B. Đukanović 19, Vasić 18 (12 as), Jošilo 17 (10 sk), Milutinović, Dujković 22 (12 sk), Ostojić 8, Hukić.

Sloga: Stamenić 3 (5 sk), Vokrapić 14 (7 sk, 7 as), Ostojić 6 (10 sk), Jovanović 14 (4 sk), Simeunović 10 (4 sk), Bojanić 6, Pavlović 2, Simović 21, Ilić, Ćirović 3, Peruničić, Jončić.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

U 21. kolu Metalac gostuje ekipi Smedereva.

-

Preskupe greške

Cibona - Metalac Farmakom 77:73 (14:15, 22;24, 20:16, 21:18) Nisu uspeli košarkaši Metalca da zabeleže pobedu u Zagrebu, koja bi im, čini se, širom otvorila vrata opstanka u ligi. Imali su Valjevci ozbiljni šansu, veći deo meča vodili, ali su grubim greškama u završnici dozvolili četi trenera Mulaomerovića da dođe do treće vezane pobede i "odlepi" se od dna tabele. Cibona sada ima skor 8/10, a Metalac pobedu manje i poraz više.

Bez Muldroua u Ljubljanu

Putešestvije košarkaša Metalca u prvih šest kola ABA lige biće okončano gostovanjem u ljubljanskim "Stožicama" (subota, 19 časova), gde će se sastati sa ekipom Olimpije. U stroj su se vratili Slobodan Dunđerski i Bojan Radulović, koji konkurišu za sastav, ali je Metalac i definitivno odustao od angažovanja Semjuela Muldroa, sa kojim je dogovor bio postignut, ali se iskomplikovala papirologija.

I Spartak pao na Petom puku

Radnički Gorenje – Spartak ŽK 3:1 (2:0) (Todorović 5., 16., Đurđić 47. - Šormaz 49. minut penal) Treću pobedu u nizu omladinci Radničkog ostvarili su protiv ekipe iz Subotice, od koje su u prvom delu prvenstva pretrpeli najubedljiviji poraz u sezoni (0:8). Ovoga puta Valjevci su bili znatno bolji rival i zasluženo pobedili, pa će u narednom kolu protiv Lokomotive pokušati da ostanu u konkurenciji za opstanak. I pored serije dobrih rezultata, on je i dalje teško dostižan.