logo014

"Četvorkom" u prvenstvo

Budućnost Krušik - Dinamo 1945 4:1 (1:1)

Uspešna "generalka" valjevkog trećeligaša, uz možda i ubedljiviju pobedu u odnosu na prikazanu igru. Nije sve funkcionisalo besprekorno u ekipi Dejana Nikolića, kroz odbranu je neretko duvala "promaja", pogotovo u prvom poluvremenu, ali je u nastavku valjevski tim zaigrao sigurnije i efikasnije, pa je došao do trijumfa.

Lider Vojvođanske lige Istok se u lepom svetlu pretstavio valjevskoj publici, a prvi je i poveo. Nikolić je iskoristio dobro proigravanje Karanfilovskog i savladao Bogosavljevića. Do pauze Ilić je bio brži od odbrane Pančevaca i golamana Topića i uspeo da poravna, da bi i nastavku domaći stigli do ubedljive pobede.

Ilić je ukrao loptu protivničkom golmanu i asistirao Ristiću za vođstvo Valjevaca, Prijović je posle kornera i centaršuta Đorđevića posvsio na 3:1, da bi Rašević, posle proigravanja Pavlovića, rezantnim udarcem po zemlji overio trijumf Budućnost Krušika.

Valjevo, Stadion "Pećina". Gledalaca: 200. Sudija: Ilija Kovačević (Valjevo). Strelci: Ilić u 21., Ristić u 52., Prijović u 69. i Rašević u 86. minutu za Budućnost Krušik, a Nikolić u 12. minutu za Dinamo 1945.

Budućnost Krušik: Bogosavljević, Soldatović, Radović, Prijović, Stevanović, Pavlović, Kosić, Ristić, Janković, Popović, Ilić. Igrali su još: Rašević, Knežević, Đorđević, Spasenović, Dragojlović, Krstić, Ćirović.

Dinamo 1945: Topić, Karanfilovski, Dašić, Vojnović, Savić, Teofanov, Stojanovski, Tošić, Nikolić, Skokno, Javor. Igrali su još: Tomić, Rakić, Todorić, Tekijaški, Arbutina, Stanojković, Janjović, Vuković.

U prvom kolu prolećnog dela prvenstva Budućnost Krušik gostuje Karađorđu u Topoli.

-

Valisovci ugostili nemačke prijatelje

Mlađe selekcije vaterpolo kluba Bajer 08 iz nemačkog grada Irdingena već nekoliko dana su gosti vaterpoo kluba Valis. Za momke i stručni štab nemačkog kluba upriličen je prijem u gradskoj kući, a sem treninga i utakmica odigranih u SRC Petnica, imali su priliku i da upoznaju valjevski kraj.

Drugi poraz rukometaša Metalca

U trećem kolu Super B lige za rukometaše ekipa Metalca poražena je na gostovanju u Velikoj Plani od Morave sa 26:24 (13:10). Valjevci su ceo meč bili u rezultatskom zaostatku, uspeli su u pretposlednjem minutu da priđu na pogodak minusa, ali se na kraju ipak radovao domaćin.

Najbolji KK Metalac i Vladimir Đokić

Sportski savez Valjeva je i ove godine dodelio priznanja za najbolje ekipe i pojedince. U 2015. bilo je uspeha, ali glavne nagrede, za najboljeg sportistu i sportistkinju nisu dodeljene. Razlog je, kako je rečeno na samoj dodeli, što pristigli predlozi nisu bili adekvatni ili nisu zadovoljevali kriterijume utvrđene pravilnikom. Valjevo je tako ostalo bez laureata u možda i najznačajnijoj kategoriji, što donekle oslikava stanje u sportu naše grada.