"Četvorkom" u prvenstvo

Budućnost Krušik - Dinamo 1945 4:1 (1:1)

Uspešna "generalka" valjevkog trećeligaša, uz možda i ubedljiviju pobedu u odnosu na prikazanu igru. Nije sve funkcionisalo besprekorno u ekipi Dejana Nikolića, kroz odbranu je neretko duvala "promaja", pogotovo u prvom poluvremenu, ali je u nastavku valjevski tim zaigrao sigurnije i efikasnije, pa je došao do trijumfa.

Lider Vojvođanske lige Istok se u lepom svetlu pretstavio valjevskoj publici, a prvi je i poveo. Nikolić je iskoristio dobro proigravanje Karanfilovskog i savladao Bogosavljevića. Do pauze Ilić je bio brži od odbrane Pančevaca i golamana Topića i uspeo da poravna, da bi i nastavku domaći stigli do ubedljive pobede.

Ilić je ukrao loptu protivničkom golmanu i asistirao Ristiću za vođstvo Valjevaca, Prijović je posle kornera i centaršuta Đorđevića posvsio na 3:1, da bi Rašević, posle proigravanja Pavlovića, rezantnim udarcem po zemlji overio trijumf Budućnost Krušika.

Valjevo, Stadion "Pećina". Gledalaca: 200. Sudija: Ilija Kovačević (Valjevo). Strelci: Ilić u 21., Ristić u 52., Prijović u 69. i Rašević u 86. minutu za Budućnost Krušik, a Nikolić u 12. minutu za Dinamo 1945.

Budućnost Krušik: Bogosavljević, Soldatović, Radović, Prijović, Stevanović, Pavlović, Kosić, Ristić, Janković, Popović, Ilić. Igrali su još: Rašević, Knežević, Đorđević, Spasenović, Dragojlović, Krstić, Ćirović.

Dinamo 1945: Topić, Karanfilovski, Dašić, Vojnović, Savić, Teofanov, Stojanovski, Tošić, Nikolić, Skokno, Javor. Igrali su još: Tomić, Rakić, Todorić, Tekijaški, Arbutina, Stanojković, Janjović, Vuković.

U prvom kolu prolećnog dela prvenstva Budućnost Krušik gostuje Karađorđu u Topoli.

-

Babović u Konstantinu

Doskorašnji plejmejker Metalca Božidar Babović novi je košarkaš niškog Konstantina, objavio je KLS ligaš na svom sajtu. Babović se već priključio timu Marka Cvetkovića, a saradnja je dogovorena do kraja sezone.

Prvi ETA bodovi za Taru Damnjanović

Mlada teniserka valjevskog Metalca Tara Damnjanović imala je uspešan nastup na turniru iz kalendara Evropske teniske tederacije za igračice do 16 godina, koji je od 22. do 29. avgusta održan u grčkom gradu Aridei. Valjevka je takmičenje počela u kvalifikacijama i usplela da dodje do polufinala, gde je poražena od ruskinje Mičleolidze sa 2:1 u setovima.

Đokić: Loš trening i pritisak

Uspeli su košarkaši Olimpije da se revanširaju Metalcu za poraz u prvom delu sezone. Zaluženo su Ljubljančani slavili u Valjevu, a trener domaćina Vladimir Đokić posle utakmice je istakao da postoji više razloga za neuspeh njegovog tima.