"Četvorkom" u prvenstvo

Budućnost Krušik - Dinamo 1945 4:1 (1:1)

Uspešna "generalka" valjevkog trećeligaša, uz možda i ubedljiviju pobedu u odnosu na prikazanu igru. Nije sve funkcionisalo besprekorno u ekipi Dejana Nikolića, kroz odbranu je neretko duvala "promaja", pogotovo u prvom poluvremenu, ali je u nastavku valjevski tim zaigrao sigurnije i efikasnije, pa je došao do trijumfa.

Lider Vojvođanske lige Istok se u lepom svetlu pretstavio valjevskoj publici, a prvi je i poveo. Nikolić je iskoristio dobro proigravanje Karanfilovskog i savladao Bogosavljevića. Do pauze Ilić je bio brži od odbrane Pančevaca i golamana Topića i uspeo da poravna, da bi i nastavku domaći stigli do ubedljive pobede.

Ilić je ukrao loptu protivničkom golmanu i asistirao Ristiću za vođstvo Valjevaca, Prijović je posle kornera i centaršuta Đorđevića posvsio na 3:1, da bi Rašević, posle proigravanja Pavlovića, rezantnim udarcem po zemlji overio trijumf Budućnost Krušika.

Valjevo, Stadion "Pećina". Gledalaca: 200. Sudija: Ilija Kovačević (Valjevo). Strelci: Ilić u 21., Ristić u 52., Prijović u 69. i Rašević u 86. minutu za Budućnost Krušik, a Nikolić u 12. minutu za Dinamo 1945.

Budućnost Krušik: Bogosavljević, Soldatović, Radović, Prijović, Stevanović, Pavlović, Kosić, Ristić, Janković, Popović, Ilić. Igrali su još: Rašević, Knežević, Đorđević, Spasenović, Dragojlović, Krstić, Ćirović.

Dinamo 1945: Topić, Karanfilovski, Dašić, Vojnović, Savić, Teofanov, Stojanovski, Tošić, Nikolić, Skokno, Javor. Igrali su još: Tomić, Rakić, Todorić, Tekijaški, Arbutina, Stanojković, Janjović, Vuković.

U prvom kolu prolećnog dela prvenstva Budućnost Krušik gostuje Karađorđu u Topoli.

-

Đokić: Čast i obaveza

Iako je u toku pauza u košarkaškoj Superligi, u poslednjih nekoliko dana telefon stratega Metalca Vladimira Đokića se "usijao" od poziva i SMS poruka. Čestitke stižu sa svih strana, a razlog je imenovanje za selektora mlade reprezentacije Srbije, koju ovog leta očekuje Evropsko prvenstvo u Italiji.

Polovičan učinak

Valjevski odbojkaški prvoligaši su u 6. kolu takmičenja ostavrili polovičan učinak. Ekipa VA 014 došla je do vredne pobede u Beogradu protiv Železničara rezultatom 3:1 (25:16, 24:26, 25:20, 25:22), dok je ženski tim Valjeva kao domaćin poražen od FOK-a iz Futoga sa 1:3 (17:25, 25.20, 13:25, 12:25).

Legendi u čast

U Valjevu će 6. i 7. februara biti održan 4. rukometni memorijalni turnir "Nikola Jevremović Gužva", na kome će, sem domaćeg Metalca, učestvovati i šabačka Metaloplastika, to jest "večiti rivali" Partizan i Crvena Zvezda.