Čudan meč i pobeda gostiju

VA 014 GorenjeKosovska Mitrovica 2:3 (32:30, 20:25, 25:20, 18:25, 9:15)

Uz obilatu pomoć sudijskog tandema Bićanin - Jokanović iz Kraljeva Mitrovčani su odneli dva boda iz Valjeva. Meč je obeležila izuzetna borbenost oba sastava, nervoza i dosta grešaka, a detalj iz petog seta zaista se retko viđa u ozbiljnijim rangovima takmičenja. nažalost, on je i odlučio susret.

Pri rezultatu 8:4 za domaćina drugi sudija Jokanović ustanovio je da postava Valjevaca ne odgovara prijavljenoj na startu tog perioda igre, pa se nanovo krenulo od 5:0 za goste koji su taj poklon iskoristili i stigli do trijumfa. Ostaje enigma kako i zbog čega drugi arbitar tu nepravilnost nije ustanovio na početku odlučujućeg seta. I pre toga bilo je dosta grešaka, a mora se istaći da je Bićanin bar deset puta oduzeo poen domaćinu zbog navodnog nepravilnog dizanja tehničara Nedića.

Treba istaći da su se na ovom meču nastavile nedaće domaćina kada su u pitanju povrede srednjaka. Đokić je i pored povrede skočnog zgloba u četvrtom setu stisnuo zube i odigrao poslednji period susreta. Lazarević i tehničar Bobovac ponovo nisu igrali.

Hala: „Student“, Gledalaca: 150, Sudije: M. Bićanin i V. Jokanović (obojica iz Kraljeva).

VA 014 Gorenje : Lalić, Ražnatović, Jevtović, Adamović, Radić, Vešović, Avramović, Đokić, Ulm (libero 1), Stefanović (libero 2), Janković, Nedić. Trener: Mirko Ristović.

Kosovska Mitrovica : Nedeljković, Seizović, Mojsić, Debeljak (libero), Radomirović, Baćo, Stanković, Ristić, Cvetanović, Tanasković, Deljanin.

U sledećem kolu VA 014 Gorenje gostuje Železničaru u Beogradu.

-

Kako do Prve lige?

Posle niza godina Valjevo neće imati predstavnika u najjačoj šahovskoj ligi Srbije. Valjevski šah klub Sveti Nikolaj, bivši prvak države i osvajač kupa, prošle godine je na neslavan način, bez ijednog osvojenog boda, ispao iz najjačeg ranga i nastupiće u Prvoj ligi centralne Srbije, gde će se naći i Valjevski šah klub 2005, koji to pravo izborio dobrim nastupima u nižem rangu.

Đurić u nadoknadi

Radnički - Brezovica 1:0 (0:0) Strelac: Đurić u 93. minutu Stadion: SRC "Peti puk", Gledalaca: 300, Sudija: Aleksandar Jakovljević (Šabac). Žuti kartoni: Ašković, Jovanović, Tomić, Tajdić, Cvetković, Đukić (Radnički), Jocić, Leontijević, Blažić, Radojčić (Brezovica).

Pobeda za kraj sezone

VA 014 - Bukovica Putevi 3:2 (24:26, 20:25, 25:20, 25:23, 16:14) Pobedom protiv Ivanjičana ekipa VA 014 okončala je debitantsku sezonu u Prvoj ligi, u kojoj je ostvaren osnovni cilj - opstanak. Valjevci su odigrali još jedan neizvestan meč, u kom su od 0:2 stigli do 3:2 i upisali dva boda kojim su overili šestu poziciju.