Spartak ponovo bolji

Spartak - Metalac 74:68 (23:20, 17:22, 23:11, 11:15)

Meč u Subotici još jednom je pokazao da Metalac može ravnopravno da se nosi sa svim timovima u ligi, ali da su kasni početak priprema i veliki problemi sa povredama preveliki balast valjevskom timu u eventualnoj borbi za plasman u gornji deo tabele. Spartak je po drugi put u sezoni pobedio Metalac i nastavlja borbu za Superligu, dok momcima trenera Počeka preostaje da, uz nešto lakši raspored do kraja sezone, pokušaju da zabeleže što više pobeda.

Daleko bolje je domaćin u "Dudovoj šumi" otvorio meč, vodili su puleni trenera Alimijevića sa 14:4 i 23:11, ali je Metalac, predvođen Jošilom, odgovorio serijom 12:0 i došao do izjendačenja. Najbolji period u igri Valjevaca bila je druga polovina druge četvrtine, kada su od 37:30, zahvaljujući raspucanom kapitenu Đukanoviću, kome su podršku pružili Brano Đukanović i Janković, stigli do 37:42. Ipak, trojkom Hristova Spartak na veliku pauzu odlazi sa zaostatkom od dva poena.

Ključna za konačni epilog bila je treća deonica u kojoj je domaćin primio samo 11 poena. Razigrao se iskusni Jelenić, pripomogli su Andrejević i ostali, pa se Spartak ponovo rezultatski odlepio. Na ulasku u poslednju period bilo je +10 za Subotičane, Metalac je u naletima donekle topio prednost rivala, a poslednja prilika za preokret propuštena je sa tri neiskorišćena napada pri rezultati 68:63. Ključnu ulogu u samoj zavrnici za Spartak odigrao je Ljubenković sa 5 vezanih poena.

Najbolji u Spartaku bio je Andrejević sa 18 poena i 8 skokova, Ljubenković i Jelenić postigli su po 13 poena. Najzapaženiji u Metalcu bio je Marko Jošilo sa 18 poena, 9 skokova i 4 asistencije, Brano Đukanović je ubacio 15 poena (šut iz igre 5/12), dok je Đukan Đukanović imao 14 poena i 4 ukradene lopte.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

U 18. kolu Metalac dočekuje OKK Beograd.

-

Goleada Radničkog

Radnički (V) – Jedinstvo 1945 4:0 (2:0) Fudbaleri Radničkog deklasirali su u Valjevu sa 4:0 ekipu Jedinstva 1945 iz Vladimiraca, u okviru 13. kola Zone Drina i učvrstili su se u gornjem delu tabele, dok gosti ostaju na začelju. Narednog vikenda u derbiju kola Radnički gostuje u Klupcima ekipi Radničkog Stobeks.

Rašević i drugovi pokorili Ub

Jedinstvo - Budućnost Krušik 2014 0:2 (0:2) Strelci: 0:1 Rašević u 29. minutu, 0:2 Rajevac u 45. minutu. Sudija: Ljubiša Borisavljević (Ivanjica). Jedinstvo: Rakić, Arsenović, Stojanović, Marjanović, Tadić (Andrić), Milojević, Rašić (Despotović), Petrović, Ranković, Jovanović (Bradonjić), Petrašević. Budućnost Krušik 2014: Ranković, Jevtić, Gentić, Kosić, A. Ilić, Marković, Čočović (Trifunović), Rašević, S. Ilić (Đurić), Baljak (Nešić), Rajevac.

Oprezno na Smederevce

Na klupsku slavu Mitrovdan ekipa Budućnost Krušika 2014 pokušaće da potrvdi dobru formu pobedom protiv Semendrie 1924, kluba nastalog selidbom Seljaka iz Mihailovca u Smederevo i zauzimanjem mesta nekadašnjeg superligaša koji je zvanično presato da postoji. Radi se o vrlo neugodnom protivniku, koji je vezao nekoliko dobrih rezultata, a obzirom da su i Valjevci u dobroj formi očekuje se interesantan susret na stadionu Krušik, koji u subotu počinje u 13 časova i 30 minuta.