Trijumf Budućnost Krušika

Fudbaleri Budućnost Krušika pobednici su prvog turnira na Ubu, u organizaciji FK Jedinstvo. Valjevci su u finalu sa 3:0 savladali srpskoligaša iz grupe "Beograd" Radnički iz Obrenovca, a prethodno su u grupi bili bolji od ubskog Jedinstva i Zadrugara iz Lajkovca.

Treće mesto osvojio je donaćin, minimalnim trijumfom protiv lajkovačke "dizelke", dok je peti Zadrugar, koji je na penale pobedio valjevski Radnički. Nakon 90 minuta bilo je 1:1

Budućnost Krušik - Radnički (O) 3:0 (3:0)

SC Matić, gledalaca: 50. Sudija: Srđan Mihajlović (Ub). Strelci: Popović u 3., Ilić u 8. i Rašević u 21. munutu.

bk turnir ub 1

Budućnost Krušik: Vojisavljević, Soldatović, Radović, Gentić, Stevanović, Pavlović, Janković, Ristić, Rašević, Ilić, Popović. Igrali su još: Ranković, Bogosavljević, Prijović, Spasenović, Đorđević, Dragojlović, Kosić, Sofronić, Krstić, Ćirović.

Radnički (O): Šugić, U. vasiljević, Jevremović, Tamindžić, Milenković, Oreščanin, Živković, Aničić, Milunović, Ranković, Srećković. Igrali su još: Stević, Stakić, Lero, Vignjević, Lečić, Nikolić, G. Vasiljević, Glišić, Pavlićević.

Svojevrsnim "blickrigom" Valjevci su rešili pitanje pobednika turnira. Tri lepe akcije pretvorene su u pogotke, a sva tri puta asistent je bio mladi Ristić. Možda je najatraktivniji bio pogodak Ilića, koji je sa visine penala šutirao iz prve i pogodio gornji levi ugao. Do kraja prvog poluvremena i Radnički je imao nekoliko dobrih šansi, dok je u nastavku viđena znatno tvrđa utakmica, uz ulazak svih igrača sa klupe u oba tima.

Za najboljeg golmana turnira proglašen je Marković iz Zadrugara, zvanje najboljeg strelca podelili su Ilić, Rašević i Popović iz Budućnost Krušika, odnosno Srećković iz Radničkog (O) sa po dva gola, dok je kao najbolji igrač nagrađen Stefan Ilić iz pobedničkog sastava.

-

Pobedom na vrh tabele

Start drugog dela prvenstva na Srpskoligaškom Zapadu prepun je iznenađujućih rezultata, gužva na vrhu tabele je sve veća, a dodatno se "zakuvalo" nakon mečeva koji su odigrani u subotu. Smederevo je poraženo i treći put ovog proleća, Karađorđe je u Topoli slavio minimalnim rezultatom, dok je Mačva remizirala bez golova kod kuće sa ubskim Jedinstvom, pa susret koji će odigrati Budućnost Krušik protiv Zvižda u Kučevu nosi veliku težinu.

Bodovi otišli u Prijepolje

Radnički Gorenje– Polimlje 0:2 (0:2) (Vilaret 21., Račić 43. minut) Radnički je pretrpeo prvi poraz u sezoni, a ceo plen sa Petog puka odnela je silno pojačana ekipa iz Prijepolja. Valjevci su platili ceh brojnim promašajima, koji, po starom fudbalnom pravilu, gotovo nikad ne ostaju nekžnjeni.

"Četvorkom" po Lajkovčanima

Budućnost Krušik - Železničar 4:1 (2:0) Ubedljiva pobeda Valjevaca u komšijskom derbiju začinjena je sa četiri pogotka i sigurno još toliko odličnih prilika, kao odgovor na rezultatsku krizu i gubitak liderske pozicije,a videćemo da li je i početak nove serije. Sigurnom partijom Valjevci su bez većih problema nadigrali neprepoznatljivo slabu "Dizelku", koja će, kako sada stvari stoje, voditi grčavitu borbu za opstanak u ligi.