Trijumf Budućnost Krušika

Fudbaleri Budućnost Krušika pobednici su prvog turnira na Ubu, u organizaciji FK Jedinstvo. Valjevci su u finalu sa 3:0 savladali srpskoligaša iz grupe "Beograd" Radnički iz Obrenovca, a prethodno su u grupi bili bolji od ubskog Jedinstva i Zadrugara iz Lajkovca.

Treće mesto osvojio je donaćin, minimalnim trijumfom protiv lajkovačke "dizelke", dok je peti Zadrugar, koji je na penale pobedio valjevski Radnički. Nakon 90 minuta bilo je 1:1

Budućnost Krušik - Radnički (O) 3:0 (3:0)

SC Matić, gledalaca: 50. Sudija: Srđan Mihajlović (Ub). Strelci: Popović u 3., Ilić u 8. i Rašević u 21. munutu.

bk turnir ub 1

Budućnost Krušik: Vojisavljević, Soldatović, Radović, Gentić, Stevanović, Pavlović, Janković, Ristić, Rašević, Ilić, Popović. Igrali su još: Ranković, Bogosavljević, Prijović, Spasenović, Đorđević, Dragojlović, Kosić, Sofronić, Krstić, Ćirović.

Radnički (O): Šugić, U. vasiljević, Jevremović, Tamindžić, Milenković, Oreščanin, Živković, Aničić, Milunović, Ranković, Srećković. Igrali su još: Stević, Stakić, Lero, Vignjević, Lečić, Nikolić, G. Vasiljević, Glišić, Pavlićević.

Svojevrsnim "blickrigom" Valjevci su rešili pitanje pobednika turnira. Tri lepe akcije pretvorene su u pogotke, a sva tri puta asistent je bio mladi Ristić. Možda je najatraktivniji bio pogodak Ilića, koji je sa visine penala šutirao iz prve i pogodio gornji levi ugao. Do kraja prvog poluvremena i Radnički je imao nekoliko dobrih šansi, dok je u nastavku viđena znatno tvrđa utakmica, uz ulazak svih igrača sa klupe u oba tima.

Za najboljeg golmana turnira proglašen je Marković iz Zadrugara, zvanje najboljeg strelca podelili su Ilić, Rašević i Popović iz Budućnost Krušika, odnosno Srećković iz Radničkog (O) sa po dva gola, dok je kao najbolji igrač nagrađen Stefan Ilić iz pobedničkog sastava.

-

I Sloga u seriji

Budućnost Krušik 2014 - Sloga (Požega) 2:1 (1:0) Sudija: Marko Mihailović (Aranđelovac) Strelci: Čočović u 40. i Nešić u 89. minutu za Budućnost Krušik 2014, a Plazinić u 84. minutu za Slogu. Budućnost Krušik 2014: Ranković, Kosić, Gentić, Tomić, Živanović, Jevtić, A. Ilić (Đurić), Čočović (Marković), Rašević, S. Ilić, Rajevac (Nešić). Sloga: Jeveričić, Tanaković (Stanojević), Radovanović, M. Nikolić, B. Nikolić, Matković (Maričić), Leković, M. Jovanović, Plazinić, S. Jovanović (Đorđević), Ćendić. Dva kvalitetna rivala su prisutnima na stadionu Krušik priuštila zanimljivo fudbalsko popodne. U nadigravanju koje je trajalo svih 90 minuta za nijansu je bio uspešniji domaćin i zabeležio i četvrtu pobedu u isto toliko trećeligaških kola.

Na startu sa Jastepcem

Novi futsal prvoligaš RB svoj debitantski nastup u eliti počeće utakmicom protiv Jastrepca iz Blaca na domaćem terenu, odlučeno je žrebom koji je održan u sredu. U drugom kolu Valjevci će gostovati Deusu u Sremskoj Mitrovici, dok u trećem u Halu sportova stiže Novi Pazar.