Zvezda uzela pehar

Rukometaši Crvene zvezde pobednici su šestog Memorijalnog turnira „Nikola Jevremović Gužva“ pošto su u finalnom meču savladali Metaloplastiku rezultatom 28:22. Treće mesto zauzela je ekipa Partizana koja je savladala domaći Metalac sa 36:25.

Najbolji igrač turnira je rukometaš Crvene zvezde Aleksandar Babić, najbolji strelac je Igor Mršulja iz Partizana, a najbolji golman Aleksandar Milenković iz Metaloplastike. Najmlađi igrač turnira je Stefan Kovačević iz Metalca. Pehare su uručili članovi žirija u sastavu Petar Fajfrić, Vladimir Petrić, doktor Dragan Vasiljević, doktor Slobodan Nenadović, kao i predsednik ORK Metalca Miroslav Gajić.

ORK MetalacPartizan 25:36 (17:17)

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 200, Sudije: Bojan Jevremović i Vukašin Radosavljević (obojica iz Valjeva). Sedmerci: Metalac 6 (3), Partizan 3 (2). Isključenja: Metalac 4 minuta, Partizan 10 minuta.

ORK Metalac: Radojičić 7 (3), Voštić, Beljić 2, Milinković 2, Krunić 3, Kovačević, Mitrović, Jevremović 1, Pejić 1, Anđelić, Đerić (3 odbrane), Pantić 7, Ćaćić 2, Krsić, Simeunović (1 odbrana), Grujičić.

Partizan: Mihajlov (1 odbrana), Đuričić 5 (1), Jokić 2, Živković 5, Džamić 4, Jovanović 1, Pižurica 1, Trnavac (11 odbrana, 3 sedmerca), Stevanović 2, Stojanović 4, Ivanović 2, Glendža, Raović (6 odbrana), Mršulja 10 (1).

Igrač utakmice: Andrej Trnavac (Partizan)

Semafor: 3:6 (8), 6:13 (18), 14:16 (28), 19:24 (40), 24:31 (56)

Iako su polovinom prvog dela imali i sedam golova minusa (6:13), Valjevci su do odmora uspeli da serijom golova poravnaju rezultat. Ipak, u nastavku znatno boljom odbranom i golovima iz kontrapada crno – beli su stigli do ubedljivog trijumfa. Na golu Partizana istakao se mladi Trnavac, dok se za visoku pobedu u samoj završnici potrudio srednji bek Mršulja.

Meč protiv Beograđana će, baš kao i protiv drugog večitog rivala, biti značajan za iskustvo mladih igrača Metalca.

MetaloplastikaCrvena zvezda 22:28 (15:12)

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 500, Sudije: Miloš Jevtić i Đorđe Jevtić (obojica iz Lazarevca). Sedmerci: Metaloplastika 4 (3), Crvena zvezda 6 (3). Isključenja: Metaloplastika 12 minuta , Crvena zvezda 16 minuta.

Metaloplastika: Maksimović, Dragićević 8 (2), Vorkapić 1, Milovanović 5, Dakić, Dragutinović 1 (1), Srdanović, Došen, Marinović 2, Bomaštar, Milenković (13 odbrana), Đukić 3, Jezdimirović, Mitrović 2, Mićić, Cvijanović, Jevtić, Bozoljac, Todorović.

Crvena zvezda: Janketić, Šotić 2, Pavlović, Mošić 5, Prodanović 3, Andrejević 1, Gačević, Palević, Ljubojević, Ljubenović, Stolić, Milosavljević, Šćepanović, Zlatanović (16 odbrana, sedmerac), Petrić, Matičić 7 (1), D. Babić 4, Kljajić 2, Leovac, Babić 4.

Igrač utakmice: Ivan Mošić (Crvena zvezda)

Semafor: 4:2 (10), 8:5 (15), 14:11 (28), 18:19 (43), 19:23 (51)

Crveno – beli su do trijumfa došli boljom igrom u drugih 30 minuta. Iako su Šapčani na velikom odmoru imali tri gola viška u nastavku meča razigrali su se levi bek Beograđana Mošić, Dejan Babić i desno krilo Matičić, a na golu je nesavladiv bio Zlatanović pa su puleni Nenada Peruničića tako sprečili rivala da i treću godinu zaredom bude najbolja ekipa na turniru.

Sa druge strane u potpunosti je bio zaustavljen Dragićević, koji je u prvom delu zadavao najviše problema.

-

Valis 93 na pragu elite

Vaterpolisti Valisa 93 osvojili su trofej namenjen šampionu Prve B lige Srbije, pošto su u meču koji je direktno odlučivao o prvaku pobedili na svom bazenu ekipu Bečeja rezultatom 11:8 i igraće baraž za Prvu A ligu protiv ŽAK-a iz Kikinde.

Silovite Valjevke

Valjevo - Spartak (Ljig) 3:0 (25:20, 25:17, 25:17) Ubedljivom pobedom u derbiju Prve B lige, koji je to bio samo na papiru, valjevske odbojkašice preuzele su drugo mesto na tabeli i došle u poziciju da se do kraja takmičenja same pitaju oko plasmana u viši rang. Ljižanke u Hali sportova nisu imale ni promil šanse, Valjevo je pokazalo da je u ovom trenutku daleko kvalitetniji sastav i nastavio trijumfalni niz.

Topola prvi ispit

Ako je sudeći po generalnoj probi, u kojoj je savladan pančevački Dinamo sa 4:1, fudbaleri Budućnost Krušika spremni dočekuju prvo prlećno kolo i meč sa Karađorđem u Topoli. Ipak, na stadionu „Krušik“ se sa velikim respektom govori o prvom rivalu, koji je neretko bio veoma neugodan za valjevski tim. Iako je ekipa Karađorđa ostala bez nekoliko iskusnih igrača u Budućnost Krušiku očekuju veliku borbu za prve prolećne bodove.