logo014

Iz Niša u mirnu luku

Konstantin - Metalac 80:83 (19:15, 11:14, 28:21, 17:25, 5:8)

Trećom vezanom pobedom košarkaši Metalca približili su se opstanku u Košarkaškoj ligi Srbije. Drugi vikend za redom Valjevci su pokazali karakter i želju za pobedom, poput meča sa Dinamikom stigli prednost protivnika i u dodatnih pet minuta bili jačih živaca. Metalac sada ima učinak od 7 pobeda i 8 poraza, dok je Konstantin ostao na jednom trijumfu.

Još jednom je Metalac zaigrao bez svog najboljeg strelca Brane Đukanovića, a prvo poluvreme uglavnom je proteklo u izjednačenoj igri, Konstantin je vodio najviše sedam razlike, Valjevci su imali +3, da bi se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću Nišlija (30:29).

Početak drugog poluvremena "mirisao" je na trijumf Konstantina. Predvođeni Rendalom i Antićem domaći prave seriju 13:1 i dolaze do 13 poena viška. Trojkama Jošila, Đukanovića i Hukića Valjevci ipak hvataju priključak, ali pogotkom Živkovića van 6,75 Konstantin u poslednji period ušao sa osam poena viška (58:50).

Čertvta četvrtina protekla je u znaku Metalca. Iako je Konstantin u uvodnim minutima čuvao opipljiviju prednost, malo po malo Valjevci su je topili, pa se ušlo u rezultatski egal. U penal završnici gosti su stigli do izjednačenja, Antić je pogodio za vođstvo Konstantina, ali je Vasić dojkom meč odveo u produžetak (75:75).

Iako je niški sastav u dodatnih pet minuta prvi poveo, Valjevci su bili sigurniji u napadu i preko Jošila i Vasića obezbedili vredan trijumf.

Najkorisniji igrač susreta bio je Marko Jošilo sa indeksom 34 (22 poena, 10 skokova i čak 13 iznuđenih faulova), Vasić je imao 19 poena i po 6 skokova i asistencija, Hukić je ubacio 16 poena uz 4 skoka, a Đukanović 10 poena, po 4 skoka i ukradene lopte. Ekipu Konstantina predvodili su Živković sa 15 poena i 12 skokova, dok je Šišić imao 17 poena i 6 uhvaćenih lopti.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

U 16. kolu Metalac dočekuje Borac iz Čačka.

-

Kutlešić i Todorović idu u Koreju

Određen je konačan sastav univerzitetske košarkaške reprezentacije koja će prestavljati Srbiju na svetskim studentskim igrama u Gvanžuu (Južna Koreja) od 3. do 14. jula, a među 12 odabranih nalaze se i dvojica članova Metalca, bek Dušan Kutlešić i krilni centar Nemanja Todorović.

Momci ubedljivi, devojkama jedan bod

Obraz valjevskih odbojkaških klubova protekolog vikenda osvetlali su odbojkaši VA 014 Gorenja, dok su odbojkašice Valjeva i Srbijanke 014 doživele poraze. VA 014 je u derbiju 2. kola Prve Lige pobedio Klek Srbijašume sa ubedljivih 3:0 (25.14, 25:17, 25:16), Valjevo je izgubilo od Smedereva na gostovanju sa 3:1 (18:25, 25:23, 25:18, 25:21), dok je Srbijanka 014 kod kuće poražena od Kralja iz Beograda sa 2:3 (13:25, 25:21, 16:25, 25:18, 10:15).

Majstorović ponovo u Metalcu

Valjevski Metalac će po svemu sudeći dobiti veliko pojačanje za takmičenje u Košarkaškoj ligi Srbije jer već tri dana sa ekipom trenira Đorđe Majstorović (27, 211) koji je dres kluba nosio u dve ABA - ligaške sezone, nakon kojih je prešao u beogradski Partizan. Kako nezvanično saznajemo, Majstorović će igrati na "otvoreni" ugovor, uz obećanje da će ostati makar do kraja 2017.