Iz Niša u mirnu luku

Konstantin - Metalac 80:83 (19:15, 11:14, 28:21, 17:25, 5:8)

Trećom vezanom pobedom košarkaši Metalca približili su se opstanku u Košarkaškoj ligi Srbije. Drugi vikend za redom Valjevci su pokazali karakter i želju za pobedom, poput meča sa Dinamikom stigli prednost protivnika i u dodatnih pet minuta bili jačih živaca. Metalac sada ima učinak od 7 pobeda i 8 poraza, dok je Konstantin ostao na jednom trijumfu.

Još jednom je Metalac zaigrao bez svog najboljeg strelca Brane Đukanovića, a prvo poluvreme uglavnom je proteklo u izjednačenoj igri, Konstantin je vodio najviše sedam razlike, Valjevci su imali +3, da bi se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću Nišlija (30:29).

Početak drugog poluvremena "mirisao" je na trijumf Konstantina. Predvođeni Rendalom i Antićem domaći prave seriju 13:1 i dolaze do 13 poena viška. Trojkama Jošila, Đukanovića i Hukića Valjevci ipak hvataju priključak, ali pogotkom Živkovića van 6,75 Konstantin u poslednji period ušao sa osam poena viška (58:50).

Čertvta četvrtina protekla je u znaku Metalca. Iako je Konstantin u uvodnim minutima čuvao opipljiviju prednost, malo po malo Valjevci su je topili, pa se ušlo u rezultatski egal. U penal završnici gosti su stigli do izjednačenja, Antić je pogodio za vođstvo Konstantina, ali je Vasić dojkom meč odveo u produžetak (75:75).

Iako je niški sastav u dodatnih pet minuta prvi poveo, Valjevci su bili sigurniji u napadu i preko Jošila i Vasića obezbedili vredan trijumf.

Najkorisniji igrač susreta bio je Marko Jošilo sa indeksom 34 (22 poena, 10 skokova i čak 13 iznuđenih faulova), Vasić je imao 19 poena i po 6 skokova i asistencija, Hukić je ubacio 16 poena uz 4 skoka, a Đukanović 10 poena, po 4 skoka i ukradene lopte. Ekipu Konstantina predvodili su Živković sa 15 poena i 12 skokova, dok je Šišić imao 17 poena i 6 uhvaćenih lopti.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

U 16. kolu Metalac dočekuje Borac iz Čačka.

-

Za boljitak vaterpola

Valjevo se već nekoliko godina nalazi u apsurdnoj situaciji, kao grad koji nema zatvoreni bazen, a u kome postoje dva vaterpolo kluba. Kao svetlo na kraju tunela, za vaterpolo, ali i za plivački sport u našem gradu, pojavio se balon sa kojim će biti pokriven olimpijski bazen u Petnici, a čije se postavljanje, prema najavama iz gradske Direkcije za izgradnju očekuje do kraja godine. Novo rukovodstvo Vaterpolo saveza Srbije posetilo je Valjevo sa ciljem da se kroz razgovore sa ljudima iz Valisa i Valisa 93, kao i čelnicima grada, iznađu rešenja za pre svega infrastrukturno poboljšanje uslova za bavljenje ovim sportom, jer je decentralizacija jedna od osnovhih ideja nacionalne organizacije.

Budućnost - Igokea, Metalac - Zadar

U nedelju i ponedeljak će u Hali sportova biti odigran Septembarski košarkaški turnir, uz učešće četiri ABA ligaša: Budućnosti iz Podgorice, Igokee, Zadra i domaćina Metalca. Septembarski turniri su sedamdesetih i osamdesetih godina prošlog veka bili tradicija u Valjevu, nakon toga nisu održavani redovno, a poslednji je odigran 2008. uz učešće Panatinaikosa iz Atine, ruskog Univreziteta Surgut i beogradskog Partizana.

VA 014 u seriji

VA 014 Gorenje - Jagodina 3:0 (25:18, 25:16, 25:18) Izuzetno borbenom igrom odbojkaši VA 014 nisu dozvolili nikakvo iznenađenje u susretu sa Jagodinom. Za 75 minuta igre Valjevci su stigli do ubedljivih 3:0 i nanizali i treću pobedu maksimalnim rezultatom, čime su ostali na vrhu tabele.