Lider pao u produžetku

Metalac - Dinamik 87:80 (20:18, 10:21, 22:19, 18:12, 17:10)

Herojski do velike pobede! Košarkaši Metalca su, u meču sa do ovog kola liderom KLS Dinamikom iz Beograda, odigrali i preko trenutnih mogućnosti i zasluženo oborili na pleća veoma kvalitetan tim trenera Miroslava Nikolića.

Prevazišli su Valjevci i neigranje najboljeg strelca Brane Đukanovića zbog virusa, lom nosa Miloša Jankovića, koji je propustio veći deo meča, ali je sjajno odigrao u finišu, veliki pad u igri u drugoj četvrtini... Nijednog trenutka nisu odustajali i to se na kraju isplatilo. Velika energija kapitena Đukanovića, lucidnost Jošila, upornost Vasića, srčanost Jankovića, rešenja pod košem Dujkovića, hladnokrvnost Hukića, uz veliku pomoć ostalih, podigli su atmosferu u Hali sportova do tačke ključanja, a na kraju se slavila pobeda.

Start meča pripao je Valjevcima koji su predvođeni Jošilom u dva navrata imali i pet poena prednosti. Sa druge strani ofanzivnim skokovima puleni Miroslava Nikolića držali su priključak, a nakon zakucavanja Lazića, trojkom Nađfejia u poslednjem minutu prvi put i poveli, 17:18. Veći deo druge četvrtine gledali smo izjednačenu borbu, međutim Beograđani u završnici koriste novi pad u igri u napadu domaćih i zahvaljujući raspoloženom Stevanoviću i serijom 10:0 na velikom odmoru imaju maksimalnih 30:39. Nastavio je lider tamo gde je stao i ukupnom serijom 20:1 već nakon tri minuta nastavka imao čak 18 poena viška, 31:49.

Ipak kada se činilo da je tu kraj, Đukanović i Janković probudili su svoj tim koji je pred poslednjih deset minuta zaostajao samo šest poena, 52:58. Nakon par neiskorićenih napada trećom trojkom Đukanovića rezultat je četiri i po minuta pre kraja posle dugo vremena bio izjednačen, 64:64. U neizvesnoj završnici, iako je Hukić u poslednjem minutu doneo vođstvo Radulović je oba puta sa linije penala bio precizan, a Đukanović u poslednjim sekundama blokirao Frenda i doneo produžetak.

U dodatnih pet minuta iako nije bilo njegovo veče u regularnom delu Vasić je izrastao u junaka i serijom poena doneo veliku radost navijačima domaćih.

Marko Jošilo je meč završio sa 21 poenom i 8 skokova, Đukanović je imao 17 poena, 7 skokova i 4 asistencije, Vasić 16 poena, 8 asistencija i 4 skoka, Janković 13 poena i 5 skokova, dok je Hukić ubacio 10 poena. Kod Dinamika Kimani Frend je imao 16 poena i 7 skokova, dok su Nađfeji i Stevanović ubacili po 15, s' tim što je krilni centar Dinamika uhvatio čak 12 lopti.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

U 15. kolu Metalac gostuje Konstantinu u Nišu.

-

Valjevski sportski vikend (2. i 3. april)

Portal Sport 014 vam donosi raspored sportskih dešavanja u Valjevu predstojećeg vikenda (2. i 3. april):

Na korak od senzacije

Budućnost Voli - Metalac Farmakom 65:61 (17:12, 17:26, 12:12, 19:11) Košarkaši Metalca bili su blizu pobede u Hali "Morača", iako su u crnogorsku prestonicu otputovali kako potpuni autsajderi. Budućnost se propisno namučila da dođe do prvih bodova u sezoni, a i pored poraza, valjevske ljubitelje košarke može da ohrabri otpor koji su izabranici Vladimira Đokića pružili ekipi koju mnogi svrstavaju u krug najozbiljnijih kandidata za plasman u plej of.

Prvenac vaterpolista Valjeva

Valjevo - Stari Grad 8:7 (2:3, 3:1, 1:2, 2:1) Vaterpolisti Valjeva, nekada Valisa 93, uspešno su startovali u šampionatu Prve lige. Debitantski nastup u srpskoj eliti Valjevci su otvorili tesnim ali zasluženim trijumfom protiv kvalitetne ekipe Starog Grada iz Beograda.