Lider pao u produžetku

Metalac - Dinamik 87:80 (20:18, 10:21, 22:19, 18:12, 17:10)

Herojski do velike pobede! Košarkaši Metalca su, u meču sa do ovog kola liderom KLS Dinamikom iz Beograda, odigrali i preko trenutnih mogućnosti i zasluženo oborili na pleća veoma kvalitetan tim trenera Miroslava Nikolića.

Prevazišli su Valjevci i neigranje najboljeg strelca Brane Đukanovića zbog virusa, lom nosa Miloša Jankovića, koji je propustio veći deo meča, ali je sjajno odigrao u finišu, veliki pad u igri u drugoj četvrtini... Nijednog trenutka nisu odustajali i to se na kraju isplatilo. Velika energija kapitena Đukanovića, lucidnost Jošila, upornost Vasića, srčanost Jankovića, rešenja pod košem Dujkovića, hladnokrvnost Hukića, uz veliku pomoć ostalih, podigli su atmosferu u Hali sportova do tačke ključanja, a na kraju se slavila pobeda.

Start meča pripao je Valjevcima koji su predvođeni Jošilom u dva navrata imali i pet poena prednosti. Sa druge strani ofanzivnim skokovima puleni Miroslava Nikolića držali su priključak, a nakon zakucavanja Lazića, trojkom Nađfejia u poslednjem minutu prvi put i poveli, 17:18. Veći deo druge četvrtine gledali smo izjednačenu borbu, međutim Beograđani u završnici koriste novi pad u igri u napadu domaćih i zahvaljujući raspoloženom Stevanoviću i serijom 10:0 na velikom odmoru imaju maksimalnih 30:39. Nastavio je lider tamo gde je stao i ukupnom serijom 20:1 već nakon tri minuta nastavka imao čak 18 poena viška, 31:49.

Ipak kada se činilo da je tu kraj, Đukanović i Janković probudili su svoj tim koji je pred poslednjih deset minuta zaostajao samo šest poena, 52:58. Nakon par neiskorićenih napada trećom trojkom Đukanovića rezultat je četiri i po minuta pre kraja posle dugo vremena bio izjednačen, 64:64. U neizvesnoj završnici, iako je Hukić u poslednjem minutu doneo vođstvo Radulović je oba puta sa linije penala bio precizan, a Đukanović u poslednjim sekundama blokirao Frenda i doneo produžetak.

U dodatnih pet minuta iako nije bilo njegovo veče u regularnom delu Vasić je izrastao u junaka i serijom poena doneo veliku radost navijačima domaćih.

Marko Jošilo je meč završio sa 21 poenom i 8 skokova, Đukanović je imao 17 poena, 7 skokova i 4 asistencije, Vasić 16 poena, 8 asistencija i 4 skoka, Janković 13 poena i 5 skokova, dok je Hukić ubacio 10 poena. Kod Dinamika Kimani Frend je imao 16 poena i 7 skokova, dok su Nađfeji i Stevanović ubacili po 15, s' tim što je krilni centar Dinamika uhvatio čak 12 lopti.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

U 15. kolu Metalac gostuje Konstantinu u Nišu.

-

Korak bliži opstanku

Valjevo - Eaton Srem Tempo 3:0 (25:12, 25:23, 27:25) Petom vezanom pobedom valjevske odbojkašice primakle su se opstanku u ligi. Protiv jednog od direktnih konkurenata nije sve išlo "kao po loju". Sem prvog seta uglavnom je Srem bio taj koji je kontrolisao stanje na terenu, ali su devojke trenera Ljubičića, i pored velikih oscilacija u igri, u završnicama setova bile prave i došle do važnih bodova.

Novak pojačao Metalac

Kao što je nagovestio trener Đokić nakon utakmice sa Partizanom, pojačanje Metalca za Superligu biće plejmejker Jovan Novak (22 godine, 191 cm), koji je ovu sezonu odigrao za poljski Turov. Sezona u Poljskoj okončana je u nedelju, Turov je zauzeo 9. mesto i nije se plasirao u plej of, a Novak je od srede u Valjevu. Očekuje se da bi mogao da se nađe u sastavu tima već u četvrtak u projateljskom meču sa Borcem iz Čačka (Hala sportova, 18 i 30 sati).

Užičani idu dalje

Budućnost Krušik - Sloboda (Užice) 0:2 (0:0) (Rašković 59. penal, Borčić 72. minut) Nisu uspeli pioniri Budućnost Krušika da nastave takmičenje u plej ofu šampionata Srbije. Imali su Valjevci povoljnih 1:1 iz prvog meča u gostima, ali su, nakon izjednačenog prvog poluvremena, u nastavku grubim greškama pomogli ekipi Slobode da izbori plasman u narednu rundu.