Pobeđen Dunav

Metalac - Dunav 80:75 (13:24, 31:16, 19:16, 17:19)

U zanimljivoj utakmici punoj preokreta Metalac je pobedio ekipu iz Starih Banovaca. Stigli su Valjevci -18, uspeli da ispuste 12 poena viška, ali su u finišu bili jačih nerava i upisali petu pobedu u 13 kola. Dunav je ostao na osam trijumfa.

Početak susreta u potpunosti je pripao gostima. Raspucani Banovčani napali su iz svih oružja i iskoristili inferiornu odbranu domaćih košarkaša, pa su u 12. minutu, nakon trojke Popovića, došli do 18 razlike (15:33). Bolju igru domaćih inicirao je požrtvovanom odbranom kapiten Đukan Đukanović, nadovezali su se Dujković i Jošilo, pa je Metalac uzvratio srijom 18:0, a na odmor između druge i treće četvrtine uspeo da ode sa četiri poena viška.

I početak treće deonice pripao je domaćima, koji su serijom 8:0 poveli sa 52:40 i činilo se da valjevski brod plovi ka mirnoj luci. Ipak, preko Sočanca i nepogrešivog Popovića (trojke 6/7), Dunav se polako ali sirurno vratio u egal, da bi, nakon još jednog pogotka Popovića van 6,75 na semaforu pisalo 69:70. Sama završnica nije bila za one sa slabijim živcima. Timovi su se smenjivali u vođstvu, a ključnu ulogu odigrao je Marko Dujković, najpre poenima iz odbojke, a zatim i dobrom odbranom. Trijumf Metalca overio je Aleksandar Vasić sa linije slobodnih bacanja.

Centralna figura utakmice bio je Marko Dujković sa 17 poena i 9 skokova, Brano Đukanović je ubacio 18, a Jošilo 12 poena. Kod Dunava prednjačio je Popović sa 21, Vuković je ubacio 14, a Sočanac 11 poena.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

U 14. kolu Metalac dočekuje ekipu Dinamika iz Beograda.

-

Đokić: Nije dobro

Nije pomogao ni Sveti Nikola. Košarkaši Metalca su protiv MZT-a pretrpeli deseti poraz u sezoni i došli u tešku poziciju što se opstanka u ligi tiče. Jedan od ključnih mečeva tim iz Valjeva odigrao je slabo, zbog praznika je izostala podrška sa tribina, pa se sve uklopilo u pomalo i sumornu subotnju košarkašku priču u Valjevu. Trener Metalca Vladmir Đokić priznao je da je njegova ekipa u ovom trenutku u veoma teškoj situaciji.

Mora jako od starta

Bili su šesti u regionalnoj ABA ligi, treći u našoj Superligi, mogu li da naprave još jedan iskorak? Da, na primer, pobede Partizan makar jednom u sezoni. Svesni su igrači Metalac Farmakoma da se šampionu ne može pretiti, utoliko pre što su prekjuče već pretrpeli novi poraz od crno-belih na startu polufinala plej-ofa, ali opet, nadaju se da će sada pred svojom publikom makar biti u prilici da pruže bolju partiju i možda iznenade.

Pobeda rukometašica, rukometaši bez boda

Treću pobedu u sezoni rukometašice Metalca 2015 ostvarile su protiv Mačve iz Šapca. Nakon izjednačenog prvog poluvremena Valjevke su dominirale u nastavku i na kraju slavile ubedljivo - 36:24 (14:14). Rukometaši Metalca su i 11 put u sezoni poraženi, ovoga puta od Mokre Gore u Zubinom Potoku sa 35:17 (19:13).