Pobeđen Dunav

Metalac - Dunav 80:75 (13:24, 31:16, 19:16, 17:19)

U zanimljivoj utakmici punoj preokreta Metalac je pobedio ekipu iz Starih Banovaca. Stigli su Valjevci -18, uspeli da ispuste 12 poena viška, ali su u finišu bili jačih nerava i upisali petu pobedu u 13 kola. Dunav je ostao na osam trijumfa.

Početak susreta u potpunosti je pripao gostima. Raspucani Banovčani napali su iz svih oružja i iskoristili inferiornu odbranu domaćih košarkaša, pa su u 12. minutu, nakon trojke Popovića, došli do 18 razlike (15:33). Bolju igru domaćih inicirao je požrtvovanom odbranom kapiten Đukan Đukanović, nadovezali su se Dujković i Jošilo, pa je Metalac uzvratio srijom 18:0, a na odmor između druge i treće četvrtine uspeo da ode sa četiri poena viška.

I početak treće deonice pripao je domaćima, koji su serijom 8:0 poveli sa 52:40 i činilo se da valjevski brod plovi ka mirnoj luci. Ipak, preko Sočanca i nepogrešivog Popovića (trojke 6/7), Dunav se polako ali sirurno vratio u egal, da bi, nakon još jednog pogotka Popovića van 6,75 na semaforu pisalo 69:70. Sama završnica nije bila za one sa slabijim živcima. Timovi su se smenjivali u vođstvu, a ključnu ulogu odigrao je Marko Dujković, najpre poenima iz odbojke, a zatim i dobrom odbranom. Trijumf Metalca overio je Aleksandar Vasić sa linije slobodnih bacanja.

Centralna figura utakmice bio je Marko Dujković sa 17 poena i 9 skokova, Brano Đukanović je ubacio 18, a Jošilo 12 poena. Kod Dunava prednjačio je Popović sa 21, Vuković je ubacio 14, a Sočanac 11 poena.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

U 14. kolu Metalac dočekuje ekipu Dinamika iz Beograda.

-

Valjevci namučili favorita

VA 014 - Jedinstvo (Stara Pazova) 1:3 (27:29, 25:17, 19:25, 21:25) Šteta što se termin meča 12. kola Prve lige za odbojkaše poklopio sa vaterpolo finalo Evropskog prvenstva, jer je viđen susret na superligaškom nivou, ali uz skroman auditorijum. Valjevci su dali sve od sebe, ali ipak nisu uspeli da postanu prva ekipa ove sezone koja je "skinula skalp" moćnom Jedinstvu. Gosti su, predvođeni sjajnim korektorom Pajićem, u trećem i četvrtom setu bili mirniji i manje su grešili, pa im je pripao ceo plen.

Đokić: Nisam ucenjivao!

Vest koju su objavili pojedini mediji, da je trener Metalca Vladimir Đokić postavio ultimatum klupskim čelnicima tražeći sve zaostale sarade do srede 16. marta, za kada je zakazano okupljanje igrača nakon desetodnevne pauze, kako to obično biva uzburkala je sportsku javnost, ne samo u Valjevu. Ipak, kako smo saznali u telefonskom razgovoru sa trenerom Metalca nikakvog ucenjivanja nije bilo!

Glavni cilj opstanak

Uspešnim nastupima u Drugoj ligi Centar, gde su zauzeli drugo mesto, iako su u baražu za Super A ligu bili poslednji, rukometaši Metalca su prošle sezone ostvarili osnovni cilj - plasman u Super B ligu, to jest u drugi rang takmičenja. Novi šampionat počinje predstojećeg vikenda, a izabranici trenera Jokanovića imaće već na startu težak ispit, gostovanje u Vrbasu i duel sa doskorašnjim učesnikom evro kupova.