logo014

Dupla "maksimala"

Odbojkašice Valjeva i odbojkaši VA 014 Gorenja u subotu su bez problema stigli do pobeda maksimalnim rezultatom. Valjevo je sa 3:0 (25:15, 25:8, 25:15) savladala poslednjeplasirani Student iz Niša, dok se VA 014 radovao u Pijepolju protiv FAP Livnice - 0:3 (20:25, 17:25, 11:25). Oba tima su posle 9. kola na trećoj poziciji na tabeli.

U Hali sportova pobednik se znao i pre meča. Student je u Valjevo doputovao sa samo osam igračica i očigledno je da su se Nišlijke već oprostile od ovog ranga takmičenja. Tok susreta omogućio je treneru Pejoviću da u "vatru" baci i devojke koje su u prošlim mečevima manje igrale, a ni tada nije došlo do pada u igri. U poslednjem kolu pre pauze ekipa Valjeva gostuje u Ivanjici.

Valjevo, Hala sportova. Gledalaca: 150. Sudije: Galić, Stamenković (Beograd).

Valjevo: Tomić, Savić, Stojković, Petović, Gonzalez Tomašević, Pandeva, K. Čelić (libero), Sirovljević, B. Čelić, Živković (libero), Mitrović, Medarević. Trener: Danilo Pejović.

Student: Vulović, Adamović, Cvetanović, Nejić, Manojlović, Golubović, Stamenković, Mitrović. Trener: Dušan Mateović.

Odbojkaši VA 014 nastavili su seriju pobeda i napravili odličnu uvertiru za derbi sa Mladim radnikom u poslednjem meču u 2016. godini. Nisu Valjevci ništa prepustili slučaju u duelu sa ekipom koja je u dosadašnjem delu takmičenja osvojila samo tri seta, pa je upisan ubedljiv trijumf. Pokušaće izabranici Mirka Ristovića u 10. kolu da nanesu prvi poraz ekipi Mladog radnika iz Požarevca, najvećem kandidatu za plasman u Superligu.

-

Sigurni "narandžasto - plavi"

Radnički - Radnički Stobeks 2:0 (1:0) (Gošić 38., Petrašević 63. minut) Uz sigurnu igru većim delom susreta, fudbaleri Radničkog upisali su prvu prolećnu "trojku" i obradovali svoje navijače. Gosti iz Klupaca bili su donekle ravnopravan protivnik, ali je domaćin bio konkretniji i opasniji, što je bilo dovoljno da dve lopte završe iza leđa gostujućeg čuvara mreže.

Đokić ponovo vodi mlade

Valjevski košarkaški stručnjak Vladimir Đokić, trenutno na klupi KLS ligaša Vršca, ponovo je imenovan za selektora reprezentacije Srbije ispod 20 godina, na čijoj klupi će zameniti Aleksandra Bućana. Biće to njegov drugi mandat u mladoj selekciji, nakon što je 2015. u Italiji, sa generacijom 1995. godišta osvojio zlato.

Preokret Zlatara

Zlatar - Metalac 36:30 (15:16) Iako su prvi deo susreta odigrali na visokom nivou, valjevski rukometaši su se praznih šaka vratili iz Nove Varoši. Bez povređenog Mucića, Metalac je u prvih 30 minuta ne samo parirao domaćinu kome su bodovi bili neophodni u borbi za opstanak, već u dva navrata imao i tri pogotka viška. Ipak, predvođeni nepogrešivim Džekulićem, domaći su u nastavku napravili preokret i upisali važne bodove.