Momci slavili, devojke poražene

Rukometaši ORK Metalca prekinuli su niz poraza, poštu su u gostima savladali "fenjeraša" Prve lige Centar Jedinstvo 1974 iz Krnjeva sa 30:26 (16:13), dok je ženska ekipa Metalca 2015 nastavila sa neuspesima. Valjevke su u Šapcu izgubile od Mačve sa 32:27 (17:10).

Sigurnoj pobedi valjevskih rukometaša pogocima su najviše doprineli Milinković sa devet i Pantić sa šest, dok je u ekipi Jedinstva najefikasniji bio Đorđević sa pet golova. Metalac je došao do devetog boda i nalazi se na sredini tabele. Jedinstvo ostaje poslednjeplasirano sa dva osvojena boda.

Valjevske rukotešice su se u Šapcu suočile sa velikim minusom već na poluvremenu i nisu uspele da u nastavku ugroze pobedu domaćina. Najefikasnije u valjevskim redovima bile su Cvetković sa osam i Vilotić sa sedam golova, u Mačvi su se istakle Cvejić sa deset i Milović sa devet pogodaka. Metalac 2015 je i dalje pretposlednji sa dva osvojena boda.

Jedanaestim kolom završen je prvi deo prvenstva u Prvoj ligi Centar. Šampionat se nastavlja u martu naredne godine kada ORK Metalac dočekuje Radnički iz Obrenovca, a Metalac 2015 gostuje ekipi Rudara u Kostolcu.

-

Valjevo i dalje neosvojivo

Metalac - Morava (Velika Plana) 32:28 (14:11) Valjevo. - Hala "15. septembar". Gledalaca: 150. Sudije: Branislav Nenadić i Darko Stefanović. Sedmerci: Metalac - , Morava 3(2) Isključenja: Metalac 12 minuta, Morava 6 minuta.

Đokić se vratio u Metalac!

Vladimir Đokić ponovo je trener Metalca! Kako je objavljeno na sajtu kluba, nakon sastanka u nedelju, Đokić je odlučio da povuče ostavku koju je dao nakon meča sa Igokeom, vodio je trening u nedelju uveče, a predvodiće tim u ponedeljak protiv Cibone.

Remi za remijem

Budućnost Krušik – Jedinstvo Putevi 1:1 (1:1) (Prijović 9. - Vasiljević 33.) Još jedno bledo izdanje Budućnost Krušika i remi sa Jedinstvo Putevima. Odigrali su Valjevci slično kao u Topoli, uglavnom bez pravih ideja u napadu, pa su iz prva dva prolećna kola od mogućih šest, upisali samo dva boda. Potpuno zasluženo ekipa iz Užica odnela je bod, a da su napadači gostiju bili koncentrisaniji u završnici, mogla je i sva tri. Obzirom na visoke ambicije, ovaj meč je i poslednja opomena za izabranike Dejana Nikolića.