Momci slavili, devojke poražene

Rukometaši ORK Metalca prekinuli su niz poraza, poštu su u gostima savladali "fenjeraša" Prve lige Centar Jedinstvo 1974 iz Krnjeva sa 30:26 (16:13), dok je ženska ekipa Metalca 2015 nastavila sa neuspesima. Valjevke su u Šapcu izgubile od Mačve sa 32:27 (17:10).

Sigurnoj pobedi valjevskih rukometaša pogocima su najviše doprineli Milinković sa devet i Pantić sa šest, dok je u ekipi Jedinstva najefikasniji bio Đorđević sa pet golova. Metalac je došao do devetog boda i nalazi se na sredini tabele. Jedinstvo ostaje poslednjeplasirano sa dva osvojena boda.

Valjevske rukotešice su se u Šapcu suočile sa velikim minusom već na poluvremenu i nisu uspele da u nastavku ugroze pobedu domaćina. Najefikasnije u valjevskim redovima bile su Cvetković sa osam i Vilotić sa sedam golova, u Mačvi su se istakle Cvejić sa deset i Milović sa devet pogodaka. Metalac 2015 je i dalje pretposlednji sa dva osvojena boda.

Jedanaestim kolom završen je prvi deo prvenstva u Prvoj ligi Centar. Šampionat se nastavlja u martu naredne godine kada ORK Metalac dočekuje Radnički iz Obrenovca, a Metalac 2015 gostuje ekipi Rudara u Kostolcu.

-

I Vojvodina osvojila Petnicu

Valjevo Gorenje - Vojvodina 10:14 (1:3, 2:4, 4:3, 3:4) Ni u petom pokušaju nisu uspeli vaterpolisti Valjevo Gorenja da dođu do prve pobede u Superligi. Iskusnija ekipa iz Novog Sada diktirala je ritam od čpočetka do kraja susreta, a Valjevci su početkom poslednje četvrtine, pri rezultatu 7:10 sa dva neiskorišćena napada propustili i poslednju šansu da se vrate u meč.

Partizan najbolji na "Studentu"

Pioniri beogradskog Partizana (2001. godište i mlađi) pobednici su turnira održanog u Valjevu u hali "Student". Crno - beli su najpre u polufinalu savladali novosadsku ekipu NS Stars 73:60, da bi u poslednjem meču turnira bili bolji od domaćina, ekipe valjevskog Studenta rezultatom 78:50. U drugom meču polufinala Valjevci su savladali ekipu Foke iz Kragujevca rezultatom 86:72.

Ubedljiva pobeda Metalca

U prvoj i jedinoj kontrolnoj utakmici pred početak takmičenja u Košarkaškoj ligi Srbije, Metalac je savladao srpskoligaša iz Lazarevca LA Basket sa 114:55. Kasni početak priprema i nemogućnost da se registruje više od sedam novih igrača, od čega tri pre, a četiri posle prvog kola, veliki su balast valjevskog tima. Ipak, iako protivnik stiže nekoliko rangova ispod, ono što su izabranici Mihaila Počeka pokazali u jedinoj proveri, može da ohrabri valjevske ljubitelje košarke.