Ubljanke dobile derbi

Ub - Valjevo 3:2 (22:25, 14:25, 25:22, 25:16, 15:9)

Ne može bez drame u derbi mečevima odbojkašica Valjeva u ovoj sezoni. U okršaju prvo i drugoplasirane ekipe na tabeli, Ubljanke su smogle snage da deficit od dva seta pretvore u pobedu i ostanu na liderskoj poziciji na tabeli Prve B lige. Ub i Spartak iz Ljiga sada imaju skor 7/1, dok Valjevo ima pobedu manje i poraz više.

Odlično su izabranice Danila Pejovića ušle u meč i iskoristile činjenicu da je domaćin bio pod pritiskom da susret po svaku cenu mora dobiti. Ipak, znatno iskusnija ekipa Uba, koja u svojim redovima ima veliki broj igračica sa superligaškim iskustvom, uspela je da napravi veliki preokret i slavi nakon taj - brejka.

U sledećem kolu Valjevo dočekuje Student iz Niša, Ub gostuje Jagodini, dok Spartak igra kući protiv niškog Milenijuma. Sve tri ekipe su veliki favoriti u pomenutim mečevima.

-

Preokretom do bodova

Metalac - PKB 27:25 (12:16) Zahvaljujući granitnoj odbrani u drugom poluvremenu rukometaši Metalca uspeli su da naprave preokret i savladaju mlad sastav PKB-a. Nakon trećeg trijumfa u četiri kola nastavka prvenstva Valjevci ostaju u gornjem delu tabele, dok je PKB sa samo šest bodova na kontu, već gotovo "prežaljen" u borbi za opstanak.

Đokić: Krka nam ne leži

Teška pobeda protiv Solnoka skinula je kamen sa srca košarkašima Metalca, pa se u dobroj atmosferi, i pored niskih temperatura i teških uslova za trening, ulazi u takmičarske obaveze u 2015., koje počinju utakmicom sa Krkom (subota, 19 časova). Ekipa iz Novog Mesta je bila hit šampionata, ali su momci Aleksandra Džikića u velikoj rezultatskoj krizi, jer su od poslednjih devet utakmica samo u jednoj zabeležili pobedu. Loša serija slovenačkog šampiona ne zavarava nikoga u Metalcu, a trener Vladimir Đokić ističe da se radi o kvalitetnom protivniku, koji nikako ne leži njegovom timu.

Poslednji voz za vrh tabele

Izuzetno slabom partijom u drugom poluvremenu meča sa Zlatiborom fudbaleri Budućnost Krušika prepustili su bodove aktuelnom lideru srpskoligaškog Zapada i u dobroj meri upropastili sve ono što su uradili pobedama protiv Šumadije i Jedinstva. Pred meč sa novajlijom Tutinom Valjevci su na minus devet u odnosu na prvoplasiranog pa je sve manje nade da se do kraja jeseni može doći u korak sa vodećima, ali nema vremena za jadikovke.