Preokretom do pobede

MetalacSmederevo 1953 79:78 (17:27, 19:18, 22:14, 21:19)

Posle velike borbe i završnice samo za one sa jačim živcima Metalac je ipak uspeo da pobedi ekipu Smedereva i upiše četvrti trijumf u šampionatu. Valjevci sada imaju skor 4/4, dok je Smederevo ostalo na jednoj pobedi.

Već od samog starta videlo se da će domaćin imati mnogo problema u napadu. Oslabljeni neigranjem Brane Đukanovića Valjevci su dozvolili rivalu da brzo dođe do osetnije prednosti. Bolji skok i pametnija igra u napadu, što se pre svega odnosi na selekciju šuta, doneli su pulenima Zorana Todorovića dvocifrenu prednost već u prvoj četvrtini, a sa pet vezanih poena Gruzijca Bitadzea Smedervci su stigli do plus 11, 13:24. I u nastavku meča tandem SimićVojinović pravio je mnogo problema bekovskoj liniji domaćina, koji je u jednom momentu imao i 20 poena zaostatka, 23:43. Ipak, zahvaljujući Vasiću i Jankoviću Metalac je do velikog odmora smanjio na 12 poena minusa.

Sa mnogo većom energijom u odbrani puleni Mihaila Počeka su u trećem kvartalu polako topili prednost. Ukradene lopte Đukanovića i trojke Radivojevića digli su i publiku na noge, pa su Smedervci u ovim momentima delovali i zbunjeno na parketu. Serijom 12:0 krajem treće i početkom poslednje četvrtine domaći stižu do potpunog preokreta, a pomenutom dvojcu pridružili su se Vasić i Janković.

Ipak, ni tu nije bio kraj. Za poslednji trzaj Smederevaca pobrinuo se Kenić dva i po minuta pre kraja za 72:68, ali je već u sledećem napadu uzvratio Đukanović. U neizvesnoj završnici domaći su ipak, mirnim izvođenjem slobodnih bacanja, uspeli da sačuvaju vođstvo.

Metalac je meč odigrao sa samo sedam igrača u rotaciji, Radivojević je imao 21 poen i pet skokova, Janković 17 poena i 10 uhvaćenih lopti, Vasić 18 poena i 8 asistencija, Đukanović 10 poena, sedam asistencija i sedam "krađa", dok je Ostojić ubacio 11 poena. Kod Smedereva najzapaženiji je bio Bitadze sa 16 poena, dok su Kenić i Božović ubacili po 13.