Preokretom do pobede

MetalacSmederevo 1953 79:78 (17:27, 19:18, 22:14, 21:19)

Posle velike borbe i završnice samo za one sa jačim živcima Metalac je ipak uspeo da pobedi ekipu Smedereva i upiše četvrti trijumf u šampionatu. Valjevci sada imaju skor 4/4, dok je Smederevo ostalo na jednoj pobedi.

Već od samog starta videlo se da će domaćin imati mnogo problema u napadu. Oslabljeni neigranjem Brane Đukanovića Valjevci su dozvolili rivalu da brzo dođe do osetnije prednosti. Bolji skok i pametnija igra u napadu, što se pre svega odnosi na selekciju šuta, doneli su pulenima Zorana Todorovića dvocifrenu prednost već u prvoj četvrtini, a sa pet vezanih poena Gruzijca Bitadzea Smedervci su stigli do plus 11, 13:24. I u nastavku meča tandem SimićVojinović pravio je mnogo problema bekovskoj liniji domaćina, koji je u jednom momentu imao i 20 poena zaostatka, 23:43. Ipak, zahvaljujući Vasiću i Jankoviću Metalac je do velikog odmora smanjio na 12 poena minusa.

Sa mnogo većom energijom u odbrani puleni Mihaila Počeka su u trećem kvartalu polako topili prednost. Ukradene lopte Đukanovića i trojke Radivojevića digli su i publiku na noge, pa su Smedervci u ovim momentima delovali i zbunjeno na parketu. Serijom 12:0 krajem treće i početkom poslednje četvrtine domaći stižu do potpunog preokreta, a pomenutom dvojcu pridružili su se Vasić i Janković.

Ipak, ni tu nije bio kraj. Za poslednji trzaj Smederevaca pobrinuo se Kenić dva i po minuta pre kraja za 72:68, ali je već u sledećem napadu uzvratio Đukanović. U neizvesnoj završnici domaći su ipak, mirnim izvođenjem slobodnih bacanja, uspeli da sačuvaju vođstvo.

Metalac je meč odigrao sa samo sedam igrača u rotaciji, Radivojević je imao 21 poen i pet skokova, Janković 17 poena i 10 uhvaćenih lopti, Vasić 18 poena i 8 asistencija, Đukanović 10 poena, sedam asistencija i sedam "krađa", dok je Ostojić ubacio 11 poena. Kod Smedereva najzapaženiji je bio Bitadze sa 16 poena, dok su Kenić i Božović ubacili po 13.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

U 9. kolu Metalac gostuje Beovuku u Beogradu.

-

Rašević i drugovi pokorili Ub

Jedinstvo - Budućnost Krušik 2014 0:2 (0:2) Strelci: 0:1 Rašević u 29. minutu, 0:2 Rajevac u 45. minutu. Sudija: Ljubiša Borisavljević (Ivanjica). Jedinstvo: Rakić, Arsenović, Stojanović, Marjanović, Tadić (Andrić), Milojević, Rašić (Despotović), Petrović, Ranković, Jovanović (Bradonjić), Petrašević. Budućnost Krušik 2014: Ranković, Jevtić, Gentić, Kosić, A. Ilić, Marković, Čočović (Trifunović), Rašević, S. Ilić (Đurić), Baljak (Nešić), Rajevac.

Šampion bez krune

Najveće iznenađenje prvog dana 4. Međunarodnog košarkaškog turnira "Valjevo 2015" priredila je slovačka ekipa Prievidze koja je posle prave drame trojkom svog najboljeg igrača Jakuba Kadašija bukvalno u poslednjoj sekundi savladala trostrukog osvajača trofeja, beogradski Partizan rezultatom 55:54 (17:9, 10:9, 16:24, 11:13). Momci iz Prievidzea, u čijem sastavu je bilo nekoliko slovačkih reprezentativaca izuzetno hrabro su se borili, uspeli da nadoknade prednost crno-belih iz prvog poluvremena i zasluženo prođu među najbolje četiri ekipe.

Kobna poslednja četvrtina

Partizan NIS - Metalac Farmakom 81:70 (27:22, 20:21, 11:11, 23:16) U malom srpskom derbiju, odigranom u 14. kolu ABA lige, Partizan je u "Pioniru" savladao Metalac, revanširao se Valjevcima za poraz u prvom delu i obezbedio bolji međusobni skor, što bi moglo da ima značaja u borbi za opstanak. Ekipa Vladimira Đokića je bila u igri do poslednje četvrtine, kada se, po već viđenom scenariju sa nekih prethodnih gostovanja napadačka igra potpuno raspala i poraz je bio neminovan.