Valisovci ugostili nemačke prijatelje

Mlađe selekcije vaterpolo kluba Bajer 08 iz nemačkog grada Irdingena već nekoliko dana su gosti vaterpoo kluba Valis. Za momke i stručni štab nemačkog kluba upriličen je prijem u gradskoj kući, a sem treninga i utakmica odigranih u SRC Petnica, imali su priliku i da upoznaju valjevski kraj.

Ekspedicija iz Nemačke broji 20 igrača od 1999. do 2001. godišta, kao i pet trenera. U Petnici svakodnevno treniraju i igraju sparing mečeve sa selekcijama kluba domaćina, a u toku je i "Turnir prijateljstva", na kome još učestvuju i Valis 93, odnosno kragujevački Radnički.

Kako se moglo čuti, utisci gostiju iz Nemačke su odlični, a i u jednom i u drugom klubu se nadaju da je ovo samo početak saradnje.

-

Radnički u gornjem domu

Debitantska sezona košarkaša Radničkog sa Petog puka u Drugoj regionalnoj ligi Zapad već se moža okarakterisati kao uspešna. Od samog starta Valjevci su u vrhu tabele, a pobedom u poslednjem kolu protiv ekipe Užica potvrđena je treća pozicija, iza Klika iz Arilja i prijepoljskog Mileševca.

Najbolji Darko i Elvedina

Pobednici 18. Svetosavske trke u Valjevu su srpski reprezentativac i atletičar kragujevačkog Radničkog Darko Živanović i Elvedina Zornić, mlada atletičarka Novog Pazara.

"Igosi" pali u završnici

Igokea - Metalac Farmakom 72:75 (25:15, 16:23, 20:17, 11:20) Odličnom odbranom u poslednjoj četvrtini Metalac je po drugi put u sezoni savladao ekipu Igokee. U, većim delom susreta pozorišnoj atmosferi dvorane u Laktašima, domaćin je uglavnom vodio, najviše zahvaljujući sjanom procentu šuta za tri poena u prvom poluvremenu, ali su Valjevci u završnoj deonici "zaključali" svoj koš i boljim rešenjima u napadu uspeli da upišu bodove, kojim su prekinuli seriju od dva poraza.